Reklama

Rewelacyjna Amy Winehouse

"Back To Black" brytyjskiej wokalistki Amy Winehouse po raz kolejny okazał się najlepiej sprzedającym się albumem na świecie. Wyczyn jest o tyle imponujący, że płyta ukazała się jeszcze w październiku 2006 roku.

Album zdobywczyni pięciu statuetek Grammy pojawił się w zestawieniu już 61. raz, co jest najdłuższym stażem wśród pierwszej pięćdziesiątki. Tym razem "Back To Black" zanotował sprzedaż na poziomie 202 tysięcy egzemplarzy.

Reklama

Światowa lista najpopularniejszych płyt to w tym tygodniu zalew nowości, których w czołowej dziesiątce znalazło się aż pięć.

Pierwszą i jednocześnie najwyżej notowaną z nich jest album "Rockferry" walijskiej wokalistki Duffy, który zadebiutował na 2. miejscu (188 tys. kopii). Duffy już od kilku tygodni robi furorę na Wyspach zarówno płytą jak i promującym ją singlem "Mercy".

Michael Jackson, podobnie jak przed tygodniem, znalazł się na 3. pozycji. Reedycja albumu "Thriller" sprzedała się w liczbie 185 tys. egzemplarzy. Duży spadek zanotowała natomiast jego siostra Janet. Płyta "Discipline" z 2. miejsca powędrowała na 8. (92 tys.). Janet Jackson w minionym tygodniu debiutowała z tym albumem w zestawieniu.

4. miejsce również pozostało bez zmian, wciąż zajmuje je Jack Johnson i "Sleep Through The Static" (152 tys.).

Pozycje 5., 6., i 7. przypadły samym nowościom. Są to kolejno: "Les Secrets Des Enfoirés" francuskiego zespołu Les Enfoirés zajmującego się działalnością charytatywną (129 tys.), "Good Time" amerykańskiej gwiazdy muzyki country Alana Jacksona (126 tys., jest to najlepiej sprzedający się album w USA) oraz "World World World" japońskiej grupy rockowej Asian Kung-Fu Generation (100 tys.).

Alicia Keys znowu zanotowała niewielki spadek. Płyta "As I Am" (85 tys.) znalazła się na 9. pozycji, w zeszłym tygodniu była to pozycja 7.

Ostatnia nowość w czołowej dziesiątce to album "Dig Lazarus Dig" Nicka Cave'a i The Bad Seeds (80 tys.), który figuruje na 10. miejscu.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Black

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje