Rekordowy awans

Jack Johnson z płytą "Sleep Through The Static" drugi tydzień z rzędu pozostaje na 1. miejscu amerykańskiej listy najlepiej sprzedających się albumów. Aż o 22 pozycje awansowała Amy Winehouse z albumem "Back To Black". To jednak nie ona, lecz Herbie Hancock zanotował największy skok w tym zestawieniu.

W minionym tygodniu płyta lidera listy Jacka Johnsona sprzedała się w liczbie 180 tysięcy egzemplarzy. Tydzień wcześniej, kiedy wchodziła na rynek, było to aż 375 tysięcy.

Reklama

Amy Winehouse po otrzymaniu pięciu statuetek Grammy (w tym za największy przebój) awansowała na 2. miejsce zestawienia ze sprzedażą rzędu 115 tysięcy egzemplarzy. Jest to wynik lepszy o 22 pozycje!

Jednak to Herbie Hancock, inny laureat Grammy, zanotował historyczny awans. "River: The Joni Letters", który uznano za album roku, wspiął się aż o 154 miejsca! 54 tysiące sprzedanych egzemplarzy to wzrost o 967 procent w porównaniu z minionym tygodniem. Hancock wylądował ostatecznie na 5. miejscu zestawienia.

Na 3. pozycji pojawiła się Alicia Keys z płytą "As I Am" (109 tysięcy), a 4. miejsce przypadło składance "2008 Grammy Nominees" (72 tysiące) zawierającej utwory wszystkich wykonawców nominowanych do Grammy. Na 6. miejscu pozostała ścieżka dźwiękowa do filmu "Juno" (53 tysiące).

Dziesiątkę uzupełniają jeszcze: Sheryl Crow z "Detours", Taylor Swift z "Taylor Swift", "Growing Pains" Mary J. Blige i soundtrack do "Step Up 2".

Znaczący awans zanotowała również grupa Foo Fighters. Płyta "Echoes, Silence, Patience and Grace" jest notowana o 43 pozycje wyżej niż przed tygodniem i figuruje na 22. miejscu.

Dowiedz się więcej na temat: awanse | Grammy | awans

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje