Reklama

Reaktywacja Spice Girls na 20-lecie?

Plotki o powrocie grupy Spice Girls krążą w mediach od lat. Jedna z nich głosiła, że zespół ma powrócić w 2016 roku, czyli 20 lat po wydaniu debiutanckiego singla "Wannabe". W jednym z ostatnich wywiadów nadzieje fanów na reaktywację kultowego girlsbandu rozbudziła Mel B. Wokalistka przyznała, że "byłoby niegrzecznym nie świętować".

Spice Girls szykują niespodziankę?

"To śmieszne, bo ludzie twierdzą, że 20-lecie Spice Girls powinno być obchodzone w tym roku. Wprawdzie zespół utworzono w 1994 roku, ale 'Wannabe' ujrzało światło dzienne dopiero dwa lata później. Wolimy świętować tę okoliczność" - mówiła w jednym z wywiadów Melanie Chisholm, czyli Sporty Spice.

Reklama

W sierpniu 2015 roku mówiono o reaktywacji Spice Girls, ale bez udziału Victorii Beckham, która podobno wymówiła się brakiem czasu w związku z obowiązkami zawodowymi (firma odzieżowa) i rodzinnymi (z mężem Davidem Beckhamem wychowują czwórkę dzieci).

Nadzieje w serca fanów wlała Mel B, która była gościem pewnego brytyjskiego programu telewizyjnego. Wokalistka została zapytana o reaktywację Spice Girls na 20-lecie debiutanckiego singla.

"Mówiąc poważnie, w tym roku przypada nasza 20. rocznica i byłoby niegrzecznym nie świętować" - mówiła Mel B i dodała - "Więc mam nadzieję, że wkrótce coś się wydarzy. Jeszcze nie mogę powiedzieć wam, co to jest".

Zespół Spice Girls nie istniał długo, ale intensywnie. Po paśmie sukcesów, w 1998 roku Geri Halliwell zdecydowała się opuścić szeregi grupy, a w mediach rozgorzały spekulacje, jakoby powodem jej decyzji była sprzeczka z Mel B. Dziewczyny działały jeszcze przez dwa lata, po czym zdecydowały zrobić sobie przerwę i rozpocząć solowe kariery. W 2007 roku świat obiegła wiadomość o wielkim powrocie i trasie koncertowej Spicetek, jednak skończyło się na tournée i wydaniu kompilacji "Greatest Hits". Piątka wokalistek ostatni raz na scenie pojawiła się w 2012 roku na zamknięciu Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

W dorobku mają ponad 75 mln sprzedanych płyt i dziewięć numerów 1 na brytyjskiej liście przebojów.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Spice Girls

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje