Reklama

Reklama

Rarytasy Y&T

Pod koniec 2003 roku pojawi się płyta z rzadkimi nagraniami amerykańskiej grupy Y&T, zatytułowana "Unearthed". Jedna z kompozycji, z niedokończonym tekstem, została przez muzyków nagrana na nowo z myślą o kompilacji.

Na "Unearthed" mają trafić kawałki z sesji nagraniowych kilku płyt Y&T, które ostatecznie na nich się nie znalazły.

"Wiele z tych wersji demo naprawdę świetnie brzmi. Sporo zespołów może powiedzieć, że wersje demo ich piosenek są lepsze niż te, które są na płytach i my jesteśmy jednym z takich zespołów. Pierwsze nagrania cechuje to, że muzycy mają wtedy świeże umysły i są bardziej zrelaksowani" - mówi Dave Meniketti, lider Y&T.

"Jest kilka piosenek, które naprawdę bardzo chcielibyśmy wydać, ale ich jakość z kolei jest taka, że może lepiej tego nie robić. Dlatego raczej część z nich nagramy ponownie. Do części piosenek nigdy później już nie wracaliśmy, może za wyjątkiem dwóch lub trzech. Jedną z nich, którą napisał nasz basista Phil, a która nie znalazła się na żadnej płycie, nagramy całkowicie na nowo. Na innej być może poprawimy tylko wokale i solówki".

Reklama

"Rany, jest tyle materiału, który chcielibyśmy wydać. Będzie nam ciężko to wszystko zmieścić na jednym dysku. Mam też taśmy ze wspólnego koncertu z AC/DC w Niemczech. Dobrze na nich śpiewamy i gramy, a uchwyconych zostało kilka magicznych chwil. To po prostu musimy kiedyś wydać" - konkluduje lider Y&T.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy