Reklama

Rammstein: Nowy początek

Na przełomie 2003 i 2004 roku pojawiły się pogłoski, że niemiecka grupa Rammstein może przestać istnieć. W dodatku od wydania płyty "Mutter" (2001) mijały kolejne miesiące, a Till Lindemann i jego koledzy wciąż milczeli. Na szczęście przerwa okazała się bardzo inspirująca i pod koniec 2004 roku ukazał się album "Reise Reise". O jego powstaniu opowiedział nam perkusista Christoph Schneider.

- Po nagraniu naszej ostatniej płyty mieliśmy faktycznie dłuższą przerwę. Wynikało to z różnic w zespole. Potrzebowaliśmy trochę czasu, by poszukać kierunku muzycznego, w którym chcemy podążać - wyjaśnia w rozmowie z INTERIA.PL perkusista Christoph Schneider.

- To nie oznaczało, że nasza grupa rozpadnie się. Teraz, dzięki nagraniu tej płyty, osiągnęliśmy nowy początek w naszej działalności - dodaje Schneider.

Obrany kierunek okazał się niezwykle obiecujący, bo za sprawą singli "Mein Teil", "Amerika" i "Ohne Dich" Niemcy mocno "zamieszali" na listach przebojów. Pod koniec lutego ukazał się kolejny singel, "Keine Lust".

Reklama

Teledysk do tego utworu możecie już oglądać na stronach INTERIA.PL.

Przeczytaj cały wywiad z Rammstein.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Rammstein | perkusista

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy