Reklama

Rammstein: Nowa płyta w kwietniu 2019 r.

Gitarzysta Rammstein Richard Z. Kruspe poinformował, że nowa płyta zespołu jest właśnie miksowana w Los Angeles przez Richa Costeya, który pracował między innymi z Muse.

Jesienią 2015 r. muzycy rozpoczęli prace nad nowym materiałem. Cierpliwość fanów została wystawiona na długą próbę, ale w drugiej połowie września 2018 r. na stronie zespołu pojawił się następujący komunikat:

"Prawie gotowe! Nagrania orkiestry i chóru w Mińsku do siódmego studyjnego albumu".

Zespół opublikował też dwa zdjęcia z cytatem z utworu "Adios", co także może być interpretowane jako wezwanie do działania dla Rammstein: "Skrzypce płoną z piskiem, harfy przecinają ciało" ["Geigen brennen mit Gekreisch, Harfen schneiden sich ins Fleisch"].

Reklama

Następca "Liebe Ist Für Alle Da" (album nie posiada jeszcze tytułu) ma się ukazać w kwietniu. Premierze płyty towarzyszyć będzie pierwsza w historii Rammstein stadionowa trasa koncertowa.

W jej ramach formacja 24 lipca zaprezentuje się na wyremontowanym Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Richard Z. Kruspe zapowiedział, że Rammstein zamierza nakręcić pięć teledysków promujących nowe wydawnictwo.

W 2011 roku muzycy wypuścili składankę "Made In Germany" z nowym, niepublikowanym wcześniej kawałkiem "Mein Land".

Sprawdź tekst utworu "Mein Land" w serwisie Tekściory.pl!

Rammstein jest obecny na scenie od 1994 roku. Niemiecka kapela, nagrywająca piosenki głównie w ojczystym języku, zadebiutowała albumem "Herzeleid" w 1995 roku, jednak rozgłos zyskała dopiero po wydaniu albumu "Sehnsucht" z 1997 roku, który do chwili obecnej jest najlepiej sprzedającym się wydawnictwem zespołu. W samych Stanach Zjednoczonych album ten sprzedał się w rekordowym nakładzie miliona egzemplarzy, otrzymując za to osiągnięcie certyfikat platynowej płyty.

Na całym świecie Rammstein sprzedali ponad 35 milionów płyt. Największe przeboje kapeli to "Engel", "Du hast", "Links 2-3-4", "Amerika" czy "Pussy".

Nazwa zespołu pochodzi od amerykańskiej bazy lotniczej Ramstein Air Base w Niemczech. Nazwa zespołu była wymyślona prześmiewczo i ze względu na niewiedzę omyłkowo zapisana przez dwa "m".


INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Rammstein | nowa płyta
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy