Reklama

Reklama

Raggafaya: Wokalista pobity w Szczecinie za kolor skóry

"Za kolor skóry" - tak na Facebooku podpisał swoje zdjęcie Chillu, wokalista koszalińskiej grupy Raggafaya. Muzyk został pobity w Szczecinie, w którym mieszka.

"Za kolor skóry" - tak na Facebooku podpisał swoje zdjęcie Chillu, wokalista koszalińskiej grupy Raggafaya. Muzyk został pobity w Szczecinie, w którym mieszka.
"Za kolor skóry" - tak to opublikowane na Facebooku zdjęcie podpisał Chillu /oficjalna strona wykonawcy

Chillu naprawdę nazywa się Nataniel Marsal Cabitango. Wokalista grupy Raggafaya urodził się w Polsce, egzotyczną urodę i nazwisko zawdzięcza tacie, który pochodzi z Angoli.

Na al. Wyzwolenia (jednej z głównych ulic w Szczecinie) został zaatakowany przez kilka osób, które krzyczały do niego "Wypier... do Syrii". Zadali mu kilka ciosów i skopali, łamiąc szczękę. Wokalista o własnych siłach dotarł na pogotowie, skąd przewieziono go do szpitala na operację. O swojej sytuacji Chillu poinformował na Facebooku.

Sam na razie nie chce komentować incydentu w mediach. O sprawie wypowiedział się w jego imieniu Dominik Hałka, klawiszowiec i drugi wokalista zespołu. Chillu nie zgłosił pobicia na policję.

Reklama

"Wątpimy w jej skuteczność. A w Polsce i tak prawo dla sprawców tego typu czynów jest łagodne" - mówi Dominik Hałka w "Gazecie Wyborczej".

"Opuchlizna po operacji schodzi, ze mną ok tylko z góry sorry za wygląd na koncertach:). Dziękuje serdecznie za słowa wsparcia ale na świecie ludziom dzieją się większe krzywdy, może nawet obok was więc reagujcie ;)" - napisał w kolejnym poście Chillu, publikując także rentgenowskie zdjęcie złamanej szczęki.

Raggafaya w swojej twóczości łączy reggae, dancehall, ragga, rock i hip hop. Zespół ma na koncie m.in. trzy studyjne płyty, występy i nagrody na największych festiwalach (Przystanek Woodstock, Jarocin, Ostróda Reggae Festival, Reggae Na Piaskach) i udział w finale drugiej edycji "Must Be The Music".

INTERIA.PL/GW
Dowiedz się więcej na temat: Raggafaya

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama