Reklama

R.E.M. - najszybciej i najwyżej

W pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się albumów na świecie znalazło się aż sześć nowości. Najwyżej notowaną z nich jest "Accelerate" amerykańskiej grupy R.E.M., która otwiera zestawienie.

Nagranie tej płyty trwało zaledwie dziewięć dni, a wokalista Michel Stipe przyznał, że w historii zespołu nigdy nie zdarzyło się wcześniej, by materiał zarejestrowano tak szybko. Album wyprodukował Jacknife Lee, który współpracował m.in. z U2 przy nagrodzonym statuetką Grammy albumie "How To Dismantle An Atomic Bomb", a singlem promującym "Accelerate" jest piosenka "Supernatural Superserious".

Reklama

W ciągu pierwszego tygodnia sprzedano aż 298 tysięcy egzemplarzy płyty R.E.M., co okazało się najlepszym wynikiem na świecie.

Na 2. miejsce spada japońska grupa Exile, liderzy poprzedniego zestawienia. Album "Exile Catchy Best" odnotował sprzedaż na poziomie 187 tysięcy kopii.

Najlepiej sprzedający się album w USA, "Troubadour" legendy country George'a Straita, debiutuje na światowej liście na miejscu 3. z wynikiem 169 tysięcy. Nie bez przyczyny nazywa się pochodzącego z Teksasu Straita "królem country". W trakcie ponad 30-letniej kariery wokalisty sprzedano aż 59 milionów kopii jego albumów!

"Himitsu" japońskiej wokalistki pop Aiko jest nowością na 4. pozycji (167 tys.), a zaraz za nią debiutuje płyta "Il Mondo Che Vorrei" Włocha Vasco Rossiego (163 tys.).

Na 6. miejscu weteranka zestawienia, brytyjska wokalistka Amy Winehouse z albumem "Back To Black" (153 tys.), który znalazł się na liście już po raz 65.! Płyta ukazała się w Wielkiej Brytanii w październiku 2006 roku.

Bardzo kosmopolityczna okazuje się w tym tygodniu czołowa dziesiątka listy. Do Amerykanów, Japończyków, Włocha i Angielki dołącza francuski piosenkarz Francis Cabrel i płyta "Des Roses Et Des Orties" (127 tys., nowość na 7.) oraz Walijka Duffy z albumem "Rockferry" (108 tys., 8. pozycja).

Na 9. miejscu pojawiła się reedycja plyty "Thriller" Michaela Jacksona (93 tys.), a dziesiątkę zamyka szósta nowość czyli "+1" Kaeli Kimury, kobiety orkiestry - Kimura poza śpiewaniem robi jeszcze karierę jako modelka i prezenterka telewizyjna.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje