Reklama

R.E.M.: Materiał na cztery albumy

Zespół R.E.M. pracuje obecnie w studiu w Vancouver, w Kanadzie, nad płytą z najlepszymi utworami, a także nad kolejnym albumem studyjnym. Peter Buck, gitarzysta formacji, zdradza, że materiału, który już w tej chwili jest gotowy, wystarczyłoby na cztery kolejne wydawnictwa.

Płytę produkują Patrick McCarthy i Jaime Candiloro, ci sami, którzy pracowali nad poprzednim albumem R.E.M., pochodzącym z 2001 r. "Reveal".

Reklama

"Zawsze podobało nam się brzmienie materiału demo, więc próbujemy udawać, że nagrywamy płytę demo i póki co ten pomysł wspaniale się sprawdza" - mówi Peter Buck.

"Poza tym, wszyscy chcielibyśmy spróbować czegoś nowego. Gram już z Mikiem i Michaelem od 23 lat, więc pewne rzeczy robimy odruchowo, nawet o tym nie myśląc. W tej chwili mamy już tak wiele piosenek, że zaczyna to być nieco frustrujące, bo nie możemy wpaść na to, jaki ten album powinien tak naprawdę być" - dodaje muzyk

10 lipca, w ramach europejskiej trasy koncertowej, R.E.M. po raz pierwszy zagra w Polsce. Koncert odbędzie się w Warszawie na stadionie Gwardii.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: R.E.M. | "Czterech" | Peter | NAD

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje