Reklama

Queens Of The Stone Age: Koncert z Londynu

"Over the Years and Through the Woods" to tytuł koncertowego wydawnictwa amerykańskiej formacji Queens Of The Stone Age, który trafi do sklepów już 21 listopada. Materiał, który ukaże się w formacie CD/DVD, został zarejestrowany podczas ostatnich koncertów grupy w Londynie.

Przypomnijmy, że "Queensi" z różnych powodów mieli problemy z zagraniem koncertu w stolicy Wielkiej Brytanii.

Reklama

"Mieliśmy chyba z pięć podejść. Uznałem, że gdy wreszcie udało nam się zagrać w Londynie, powinniśmy zarejestrować nasz koncert" - opowiada Josh Homme, lider zespołu.

Niewiele brakowało, by i występ, który nagrano na potrzeby "Over the Years and Through the Woods", nie doszedł do skutku. Homme dosłownie kilka dni wcześniej przeszedł operację kolana.

"Wziąłem tyle środków przeciwbólowych, że mogłyby zabić małe dziecko. Ale nie chciałem odwoływać koncertu po raz kolejny. Ludzie zaczęliby gadać coś o klątwie" - śmieje się Homme.

Muzyk podkreśla, że utwory zagrane na żywo brzmią inaczej niż te, które znane są ze studyjnych albumów QOTSA.

Wyreżyserowane przez Chapmana Baehlera DVD zawiera dodatkowo zakulisowe ujęcia oraz prywatne filmy Homme'a. Ciekawostką są nagrania, na których widać między innymi Dave'a Grohla (nagrał z QOTSA album "Songs for the Deaf") czy wyrzuconego z zespołu Nicka Olivieriego.

Homme zdradził także, że "Queensi" mają już sporo nowego materiału. Jednak nie należy oczekiwać nowej płyty formacji w najbliższym czasie.

"Nie ma na to szans. Nasza płyta ma przecież niecały rok. Nie chcę, żeby ludzie myśleli o mnie jak o zapracowanym człowieku. To nie jest sexy..." - argumentuje Homme.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Queens Of The Stone Age | and | Guardian | DVD | Woods | koncert | Stone

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje