Reklama

Queen tańczy i śpiewa

Musical oparty na historii brytyjskiej grupy Queen trafi wkrótce na afisz jednego z londyńskich teatrów. Jego autorem jest Ben Elton, znany raczej z komediowego repertuaru oraz byli muzycy zespołu. Brian May, gitarzysta Queen, pracował nad muzyką do spektaklu przez kilka ostatnich lat.

"Ten cholerny pochłonął mi cztery ostatnie lata, ale pomysł Bena wydał mi się na tyle wspaniały, że warto było poświęcić mu czas" - twierdzi May. Ani on, ani pozostali członkowie Queen - perkusista Roger Taylor i basista John Deacon - nie wystąpią w musicalu.

Reklama

"Grać w nim będą młodzi ludzie. Usłyszycie mnóstwo piosenek Queen, wbogaconych o parę nowych pomysłów" - powiedział May. Dodał również, że musical nie będzie szczegółową biografią zespołu, który rozpadł się oficjalnie w 1995 roku, cztery lata po tym, jak wokalista grupy Freddie Mercury zmarł na AIDS.

Elton, autor scenariusza, ma już na swoim koncie musical "The Beautiful Game", z muzyką Andrew Lloyd Webbera, który został z rezerwą przyjęty przez krytyków.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: brian may | musical | Queen

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje