Reklama

Queen do ściągnięcia

Wytwórnia EMI zdecydowała się udostępnić w Internecie wszystkie albumy legendarnej angielskiej grupy Queen. Stało się to w poniedziałek, 1 grudnia, z okazji Światowego Dnia AIDS. Wpływy ze sprzedaży muzyki w pierwszym tygodniu zasilą charytatywną fundację Mercury Phoenix Trust, pomagającą chorym na AIDS.

Fani mogą kupować zarówno pojedyncze utwory, jak i całe albumy. W sumie udostępniono 18 płyt Queen, w tym m.in. "The Game", "A Night at the Opera" i "News of the World."

EMI udostępniła prawa do sprzedaży tylko kilku firmom w Europie. Dlatego nagrania Queen można jak na razie kupować jedynie za pośrednictwem stron w Anglii, Niemczech, Hiszpanii, Francji, Włoszech i Holandii. Każdy ze sprzedawców ma prawo do określenia własnej ceny za utwór lub płytę.

Queen to jeden z najpopularniejszych zespołów w historii brytyjskiego przemysłu płytowego. Jego ostatnia składanka "The Platinum Collection" tylko na Wyspach Brytyjskich znalazła ponad milion nabywców. Z kolei musical "We Will Rock You", oparty o utwory Queen, już od dwóch lat z powodzeniem wystawiany jest w Londynie.

Reklama

Przypomnijmy, że Freddie Mercury, wokalista Queen, zmarł 12 lat temu, 24 listopada w 1991 roku, na AIDS. Miał 45 lat.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mercury | utwory | AIDS | Queen
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy