Reklama

Pungent Stench: Granie znów sprawia nam frajdę

Kilka miesięcy temu serca fanów death metalu zabiły żywiej, kiedy okazało się, że kultowa austriacka formacja Pungent Stench, zamierza się reaktywować. Począwszy od 13 listopada będziemy mogli obcować z nowym dziełem tria, zatytułowanym "Masters Of Moral, Servants Of Sin". A wszystko dzięki przypadkowemu spotkaniu perkusisty Alexa Wanka z gitarzystą i wokalistą Martinem Schirencem...

"Rozpadliśmy się w 1995 roku, bo mieliśmy już wszystkiego dość - siebie nawzajem, muzyki, tras koncertowych, muzycznego biznesu. Granie przestało nas bawić, a nie ma sensu zmuszać się do czegoś, co już nie sprawia ci przyjemności. We wrześniu 2000 roku przypadkowo natknąłem się na Martina, umówiliśmy się na kilka prób i nieoczekiwanie odkryliśmy, że sprawia nam to nie mniejszą frajdę, niż w pierwszych dniach istnienia zespołu. Miesiąc później powrót Pungent Stench stał się faktem i zabraliśmy się za komponowanie nowego materiału" - wspominał Alex w wywiadzie dla INTERIA.PL okoliczności, które doprowadziły do reaktywowania Pungent Stench.

Reklama

Perkusista zapewnił również, że bardzo dobrze rozwijająca się kariera założonego przez Schirenca zespołu Hollenthon nie stanie na przeszkodzie istnieniu tria.

"Pierwsze próby nowego Pungent Stench miały bardzo niezobowiązujący charakter i zdecydowaliśmy się kontynuować działalność tylko dlatego, że bardzo spodobało nam się to, co zrobiliśmy. Wtedy, pod koniec 2000 roku, nie było jeszcze mowy o ewentualnych koncertach Hollenthon, który miał pozostać projektem czysto studyjnym. Dzisiaj wiem, że Martin zmienił zdanie i chce grać z Hollenthon jak najwięcej, ale to tylko oznacza, że będzie miał sporo zajęć. Liczy się z tym, bo postawił na jedną kartę - muzykę. Ma własne studio nagraniowe, ma dwa zespoły i wszystko co robi traktuje jak najbardziej poważnie" - mówił Alex.

To nie wszystkie radosne wieści, które ujawnił w wywiadzie perkusista. Fanów austriackiego death metalu zapewne wielce ucieszą informacje o reaktywacji dwóch innych zespołów - Disastrous Murmur oraz Disharmonic Orchestra.

Pungent Stench na przyszły rok planuje trasę koncertową promującą "Masters Of Moral, Servants Of Sin". Alex zapewnia, że zespół zrobi wszystko, aby ponownie zagrać w Polsce.

Pełny zapis wywiadu z Alexem znajdziecie tutaj.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Pungent Stench | Masters | granie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje