Reklama

Reklama

Przystanek Woodstock: Pierwsi uczestnicy

Do rozpoczęcia Przystanku Woodstock zostało jeszcze 10 dni, ale w Kostrzynie nad Odrą pojawili się już pierwsi uczestnicy. Powstaje już także Wioska Bębniarska i Pokojowa Wioska Kriszny, a festiwalowa scena ma zostać ukończona pod koniec tego tygodnia.

Andrzej z Olesna i Roksana spod Stargardu Szczecińskiego rozbili już namioty w Kostrzynie.

"Pomysł był spontaniczny. Przyjechaliśmy dużo wcześniej, bo najważniejszy jest klimat" - mówi Andrzej "Gazecie Lubuskiej".

Roksana jest jego dziewczyną od Przystanku z 2004 roku. W Kostrzynie zdążyli już ugasić pożar na przystankowym polu, za co dostali od władz miasta wodę mineralną i zgrzewkę piwa. Jako pierwszych woodstockowiczów burmistrz Andrzej Kunt zaprosił ich na śniadanie do magistratu.

Rafał z Nowej Rudy zawsze przyjeżdża jako jeden z pierwszych. Buduje właśnie Wioskę Bębniarską. Dzięki graniu na bębnach poznał panią Marzenę z Kostrzyna, która przynosi mu chleb i mleko.

Reklama

"Mój mąż jeździł do Jarocina, a ja bywałam na Woodstocku w Żarach. Bębniarzy poznaliśmy przypadkowo. Przyjechałam posłuchać jak grają, a oni dali mi kubek i łyżkę do wystukiwania rytmu. Potem się zaprzyjaźniliśmy i utrzymujemy kontakty przez cały rok" - powiedziała kostrzynianka.

Przypomnijmy, że Przystanek odbędzie się w dniach 5-6 sierpnia, a na scenie zobaczyć będzie można blisko 30 zespołów, w tym wykonawców z Niemiec, USA, Hiszpanii i Mołdawii.

Mieszkańcy miasta przyjeżdżają oglądać teren festiwalu.

"Czujemy się trochę jak w zoo, robią nam zdjęcia i pokazują palcami. Ale są sympatyczni" - mówi Magda z Koszalina.

Główna scena ma już podstawę i boki, trwa budowa dachu. Całość będzie gotowa pod koniec tygodnia, a w przyszłym tygodniu zacznie się montaż oświetlenia i nagłośnienia. Montowane są krany i zlewy, więźniowie ze Słońska czyszczą teren.

Niemal gotowa jest także Pokojowa Wioska Kriszny.

"W tym roku przygotujemy więcej atrakcji, m.in. paradę na wielkim drewnianym wozie, ślub wedyjski i całonocne koncerty didżejów. Tanie posiłki będziemy wydawać już od czwartku, 4 sierpnia" - mówi Dominik Łuczak, jeden z organizatorów wioski.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama