Reklama

Proletaryat i komiksy

Wokalista pabianickich punkrockowców z Proletaryatu Tomasz "Olej" Olejnik jest wielkim fanem komiksów. Dlatego nie zdziwił jego udział w nagraniu piosenki do filmu "Tytus, Romek i A'Tomek", opartego na słynnej serii komiksów autorstwa Henryka Jerzego Chmielewskiego, czyli po prostu Papcia Chmiela. - Jestem fanem tej serii. Sam kiedyś namiętnie rysowałem komiksy - mówi "Olej" w rozmowie z INTERIA.PL.

Do współpracy z Wojciechem Waglewskim, liderem VooVoo, przy "Omal nie pękła łepetyna", utworze z filmu, doszło w 2002 roku.

Reklama

- Zadzwonił do mnie Wojtek Waglewski, który jest kompozytorem całości oprawy dźwiękowej do tego filmu i złożył mi taką propozycję, czy nie chciałbym zaśpiewać w jednym z utworów. Uznałem to za bardzo ciekawy pomysł. Lubię wyzwania i zawsze starałem się brać udział w różnych tego typu przedsięwzięciach ("Piersi i przyjaciele", "List do R."). Traktuję jako formę relaksu, myślę, że fajnie to wyszło - ocenia wokalista Proletaryatu.

Lider pabianickiego kwartetu przyznaje się, że sam w młodości tworzył rysunkowe historie. W planach miał nawet naukę w liceum plastycznym, jednak postawił na muzykę.

- Jakie to były komiksy? Bardzo rożne - od przygodowych po bardzo sprośne (śmiech). Nie zastanawiałem się nigdy nad tym, czy by nie zamieścić jakiś rysunków na płycie. Może jest to jakiś pomysł? Dawno nie rysowałem - mówi "Olej".

Być może straciliśmy rysownika, ale za to zyskaliśmy wokalistę.

Przeczytaj cały wywiad z Proletaryatem.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Proletaryat | Po prostu | wokalista | olej | komiksy | Wojciech Waglewski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje