Reklama

Prince nie wiedział, jakie leki przyjmuje?

Prowadzący śledztwo odkryli, że Prince przyjmował inne pigułki, niż sugerowały to opakowania jego leków. W domu artysty zabezpieczono m.in. opoidy, które były 50 razy silniejsze niż heroina.

Prince przypadkowo przedawkował leki?

Prince zmarł 21 kwietnia w wieku 57 lat. Lekarze zostali wezwani do jego posiadłości w związku z doniesieniami o zgonie. Ciało muzyka znaleziono w windzie w budynku, gdzie mieściło się jego studio nagraniowe.

Opierając się o policyjne źródła, agencja Associated Press poinformowała, że przyczyną śmierci Prince'a było przedawkowanie opioidów. Nie podano jeszcze, o jaką substancję dokładnie chodzi. Do tej grupy zalicza się m.in. heroinę, morfinę czy kodeinę. Substancja ta jest stosowana także m.in. w lekach przeciwbólowych.

Reklama

Lokalne media podały informację, że w rezydencji gwiazdora znaleziono i zabezpieczono pigułki przeciwbólowe, które były 50-krotnie silniejsze od heroiny. Co więcej śledczy mieli ustalić, że fentanyl, który posiadał Prince znajdował się w opakowaniach hydrokodeiny, która jest lekiem zdecydowanie słabszym. Na 20 innych opakowaniach widniał fałszywy napis "Watson 385", czyli mieszanki paracetamolu i hydrokodonu.

Ponadto w przebieralni muzyka znaleziono silne leki przeciwbólowe schowane w pojemnikach po aspirynie i witaminach. Oprócz fentanylu policja ustaliła, że Prince był w posiadaniu tabletek lidokainy oraz syntetycznego opioidu U-4770, ośmiokrotnie silniejszego od morfiny.

CNN ustaliło, że w przypadku Prince'a rozważa się dwie hipotezy. Według jednej z nich gwiazdor miał zakupić leki na czarnym rynku. Nie wyklucza się również błędu na etapie produkcji - leki miałyby zostać zamienione w fabryce.

Według gazety "Star Tribune" śledczy są zdania, że muzyk nie do końca wiedział, co przyjmuje. Jeżeli opcja z błędem na etapie produkcji się potwierdzi, to zagrożeni będą również inni posiadacze pomylonych leków.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Prince | nie żyje

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje