Reklama

"Premiery" w Opolu

W piątek, 10 czerwca, w amfiteatrze opolskim, tuż po koncercie "Debiuty", zaprezentują się uczestnicy konkursu "Premiery". Spośród piętnastki uczestników, publiczność i telewidzowie wybierają laureatów Brązowej, Srebrnej i Złotej Premiery, a jury dodatkowo przyzna specjalną nagrodę jednemu z wykonawców. Transmisję na żywo z tego koncertu zobaczycie w INTERIA.PL.

Transmisję z Opola rozpoczniemy dzisiaj o godz. 17.00 koncertem "Debiuty", a od godz. 20.10 transmisja koncertu "Premiery", kliknij tutaj! Zapraszamy od godz. 17.00

Reklama

"Premiery" poprowadzą: Tatiana Okupnik z grupy Blue Cafe i Maciej Orłoś, a początek pierwszej części koncertu wyznaczono na godzinę 20.10.

Portal INTERIA.PL zrobił wśród uczestników "Premier" sondę. Zapytaliśmy wykonawców o ich oczekiwania związane z występem w Opolu.

- Zawsze mierzymy jak najwyżej. Wierzymy, że ludziom się spodoba i odniesiemy sukces. To jest najważniejsze - żeby ludziom się spodobało. Bo nam już się podoba - stwierdził Janusz Mus, założyciel Brathanków.

- Nie zawsze chodzi o wygraną. Ale zawsze chodzi o to, aby się pokazać i wpisać w karty swojej artystycznej biografii fakt obecności na tym Festiwalu - powiedział Tomek "Konfi" Konfederak z Ha Dwa O!.

- W Opolu przede wszystkim chcemy się pokazać szerszej publiczności i nastawić na promocję naszego zespołu - powiedziała portalowi INTERIA.PL Magda Tul z Lady Tullo.

- Jak to się mówi: "Muzykę góralską albo się kocha, albo nienawidzi". My chcemy, żeby ludzie ją pokochali. Nie mamy jakiś tam oczekiwań. Chcemy po prostu dobrze się bawić i pozytywnie zaprezentować publiczności. Wiadomo, że występ w Opolu może nam bardzo pomóc - powiedział nam Sebastian Kurpiel-Bułecka z Zakopower.

- Mam nadzieję, że opolska publiczność mnie pokocha. Bardzo się cieszę, że będę mogła tam wystąpić. Poza tym nie mam specjalnych oczekiwań. Wiadomo, że biorąc udział w różnych konkursach, liczy się na jakąś tam wygraną. Ale ja się na to nie nastawiam. Cieszę się, że tam wystąpię i wolę się miło zaskoczyć, niż niemiło rozczarować - to Monika Brodka.

- W Opolu zaprezentujemy utwór "Pytam kiedy" i mamy nadzieję, że trafnie wybraliśmy i piosenka spodoba się publiczności. Zapoznaliśmy się z materiałem, jaki na festiwalu zaprezentuje konkurencja. Wielkie słowa uznania dla Meza, zrobił kawał dobrej roboty! - powiedzieli nam raperzy z Jeden Osiem L.

- Udział w tego typu przedsięwzięciu traktuję jako faktyczne wdrażanie w życie hasła "Wyjście z bloków" i jako skok na publiczną kasę - stwierdził z kolei Mezo.

Po pierwszej części koncertu "Debiuty", ok. godziny 21.30, na scenie Amfiteatru wysłuchamy półgodzinny recital zespołu Wilki. Jak zapewnił w rozmowie z INTERIA.PL Robert Gawliński, grupa zaprezentuje swoje największe przeboje.

O godzinie 22.10 rozpocznie się druga część "Premiery", podczas której poznamy laureatów konkursu. Zwycięzcom zostaną wręczone Brązowa, Srebrna i Złota Premiera oraz nagroda jury.

A oto pełna piętnastka finalistów konkursu "Premiery":

Brathanki - "Spod Alhambry Czarny Don"
Monika Brodka - "Miałeś być"
Golec uOrkiestra - "Bo lato rozpala"
Ha-Dwa-O! - "Cud"
Jeden Osiem L - "Pytam kiedy"
Kind Of Blue - "Pocałuj mnie"
Lady Tullo - "Idź swoją drogą"
Mezo - "Ważne"
Andrzej "Piasek" Piaseczny - "Jednym tchem"
Maria Sadowska - "Tylko tu i teraz"
Mietek Szcześniak - "Naprawdę dość"
Toronto - "Gdybyś wiedział"
Szymon Wydra & Carpe Diem - "Życie jak poemat"
Varius Manx - "Bezimienna"
Zakopower - "Kiebyś ty..."

Na stronach INTERIA.PL możecie oglądać teledyski do wszystkich piosenek biorących udział w konkursie "Premiery".

Relację z konkursu, podobnie jak z pozostałych koncertów opolskiego festiwalu, będziecie mogli obejrzeć na żywo na stronach INTERIA.PL.

Transmisja z festiwalu w Opolu realizowana jest dzięki współpracy z iTVP.PL.

Jakość odbieranego sygnału transmisji jest uzależniona od szybkości połączenia z siecią internet oraz wydajności komputera, z którego korzysta internauta.

Komputer użytkownika nieustannie negocjuje szybkość połączenia z serwerem multimedialnym, aby zapewnić możliwie najlepszą jakość sygnału.

Transmisja z Opola będzie w technologii strumieniowej, dzięki czemu dla rozpoczęcia jej odtwarzania nie jest konieczne pobranie całego pliku na dysk komputera.

Dla odbioru transmisji niezbędny jest program Windows Media Player.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: jury | publiczność | muzyka | transmisja | na żywo | Opole

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje