Poznajcie heavymetalowego wikinga. Brothers Of Metal z nowym singlem "Heavy Metal Viking"

Bartosz Donarski

Brothers Of Metal podzielili się z fanami pierwszym utworem z albumu "Fimbulvinter". Co już wiemy o pierwszej od czterech lat płycie Szwedów?

Okładka płyty "Fimbulvinter" grupy Brothers Of Metal
Okładka płyty "Fimbulvinter" grupy Brothers Of Metalmateriały prasowe

Singel "Heavy Metal Viking" to zapowiedź trzeciego longplaya heavy / powermetalowego Brothers Of Metal. "Fimbulvinter" zarejestrowano w Massiv Musik's Studio w szwedzkim Mockfjärd. Produkcją zajął się ponownie Erik Berglund. Okładkę - po raz kolejny - zaprojektował węgierski artysta Péter Sallai.

"Istota brzmienia nie uległa zmianie, rozwinęliśmy się jednak kompozytorsko, utwory mają więc więcej głębi i przestrzeni" - powiedział Mats Nilsson, jeden z trojga wokalistów Brothers Of Metal.

Brothers Of Metal: Nadchodzi najstraszniejsza zima

"W mitologii skandynawskiej 'Fimbulvinter' to Wielka Zima poprzedzająca Ragnarök. Najstraszniejsza zima, która trwa przez trzy lata" - przypomniał Szwed, którego zespół niezmiennie porusza w swych tekstach tematykę związaną z historią i mitologią wikingów.

Trzeci album podopiecznych niemieckiej AFM Records trafi na rynek 1 listopada. Tego samego dnia Brothers Of Metal rozpoczną trasę po Europie. Inauguracja wojaży na Starym Kontynencie odbędzie się na deskach krakowskiego klubu Kamienna12.

Na pierwszy singel promujący "Fimbulvinter" wybrano kompozycję "Heavy Metal Viking". Singlowi towarzyszy rozweselający teledysk, który możecie zobaczyć poniżej:

BROTHERS OF METAL - Heavy Metal Viking (2024) // Official Music Video // AFM Records

"'Heavy Metal Viking' ma klimat southern hard rocka, który dość mocno odbiega od tego, czego moglibyście się po nas spodziewać" - zaznaczył Nilsson. 

Maciek Kurowicki (Hurt): Trudno nie wierzyć w nic, ale wartoOliwia Kopcik, Oliwia Kopcik, Oliwia KopcikINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas