Pozew przeciwko Kanye Westowi. Pracownicy pozywają parę i żądają odszkodowania

Kanye West wielokrotnie wywoływał kontrowersje swoimi wypowiedziami oraz zachowaniem. Teraz został oskarżony o niewłaściwe traktowanie swoich pracowników.

Kanye West i Bianca Censori
Kanye West i Bianca CensoriARNOLD JEROCKIGetty Images

Kanye West jest w związku z Biancą Censori, która często przyciąga uwagę mediów swoim wyglądem i zachowaniem.

Kanye West pozwany za niewłaściwe traktowanie pracowników

Raper i jego współpracownik Milo Yiannopoulos zostali pozwani przez pracowników, którzy działali przy powstawaniu aplikacji YZYVSN. Byli to międzynarodowi programiści, w tym również osoby młodsze.

Pracownicy oskarżają Kanye Westa o stworzenie nieodpowiednich warunków pracy przy tworzeniu aplikacji promującej jego muzykę. Pracownicy oskarżają Ye i Yiannopoulosa o niewłaściwe traktowanie oraz nieprzyjazną atmosferę pracy. Pracowali zdalnie, jednak często pracowali nadgodziny, nawet w środku nocy, za co nie dostali wynagrodzenia.

Programiści mieli otrzymać 120 tysięcy dolarów po ukończeniu aplikacji według dokumentów. Jednak musieli zgodzić się na trudne warunki pracy. Teraz domagają się odszkodowania za niezapłacone nadgodziny oraz trudne warunki pracy.  Para nie odniosła się jeszcze do zarzutów.

Artur Rojek o Myslovitz: "Czas starć ambicji i konfliktów"Piotr Witwicki, Piotr Witwicki, Piotr Witwicki, Piotr Witwicki, Piotr WitwickiINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}