Reklama

Reklama

Powstaje film o Freddiem Mercurym. Kto zagra legendę?

24 listopada 1991 roku w wieku 45 lat zmarła jedna z najbardziej legendarnych postaci w historii muzyki rozrywkowej - Freddie Mercury. W listopadzie potwierdzono informacje, że w 2016 roku ruszają zdjęcia do filmu o artyście.

Ben Whishaw (po prawej) zagra Freddiego Mercury'ego?

Pomysłu o filmowej biografii lidera Queen powstał już kilka lat temu, jednak dopiero teraz doczeka się realizacji.

Za scenariusz odpowiedzialny ma być Anthony McCarten ("Teoria wszystkiego"), który przejął obowiązki Petera Morgana. Nie znamy natomiast nazwiska reżysera. Przypomnijmy, że w 2014 roku z kręcenia filmu o wokaliście zrezygnował Dexter Fletcher.

Według najnowszych informacji główną rolę w filmie zagrać miałby Ben Whishaw (znany jako "Q" ze "Skyfall" i "Spectre"). W przeszłości mówiło się natomiast o możliwości obsadzenia w roli Mercury’ego Sachy Barona Cohena. Ostatecznie pomysł nie wypalił, a Brian May skomentował decyzję o odsunięciu filmowego Borata w następujący sposób:

Reklama

"Sacha to świetny aktor komediowy, my natomiast chcieliśmy, aby nasza biografia nie była prześmiewcza. Chcieliśmy genialnego aktora, który doprowadzi widzów do łez, ale również rozbawi ich tą historią. Uznaliśmy więc, że ten pomysł nie był dobry" - podsumował gitarzysta.

Ponadto Roger Taylor (perkusista Queen) i Brian May przyznają, że nie jest tajemnicą, iż właśnie Whishaw jest ich faworytem w wyścigu po główną rolę.

Tytuł filmu ma nawiązywać do jednego z największych przebojów Queen - "Bohemian Rhapsody" i być zarazem powrotem do pierwotnego pomysłu z 2012 roku.

Jedną z ról ma zagrać również Johnny Flynn. Według niepotwierdzonych informacji wcieli  się on w postać młodego Taylora. Mówi się również, iż Gemma Arterton zagra Mary Austin, byłą partnerkę Mercury’ego.

Przypomnijmy, że charyzmatyczny artysta zmarł w wieku 45 lat w Londynie. Bezpośrednim powodem było grzybiczne zapalenie płuc, które okazało się śmiertelne w związku z osłabieniem odporności wywołanym AIDS.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Queen | freddie mercury

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje