Reklama

Powrót "Idola": Kto zasiądzie w jury?

Coraz głośniej jest o powrocie "Idola" na antenę Polsatu. W plotkarskich mediach pojawiają się pierwsze przecieki w sprawie obsady jury.

Czy Kora pojawi się w nowym "Idolu"?

Plotki o powrocie "Idola" powracały od czasu do czasu - mówiło się nawet o przejęciu formatu przez TVN, do czego ostatecznie nie doszło. Po zakończeniu emisji "Must Be The Music" (po 11 edycjach) wiosną tego roku okazało się, że Polsat rozważa przywrócenie "Idola". Póki co jeszcze nie nastąpiło oficjalne potwierdzenie o powrocie muzycznego show, ale według doniesień "Faktu" w ubiegłym tygodniu odbyły się castingi na nowych jurorów.

Reklama

Przed "Idolem" nikt nie próbował na tak masową skalę promować młodych artystów. Był on także przełomowy, gdyż jako pierwszy zaczął chwalić się tym, że daje szanse na wspaniałą karierę w iście amerykańskim stylu.

Widowisko wypromowało nie tylko nowych artystów. Sławę dzięki programowi zdobył prowadzący Maciek Rock, Elżbieta Zapendowska oraz Kuba Wojewódzki, który stał się naczelnym jurorem w kraju.

Jurorami we wszystkich czterech edycjach byli Zapendowska, Jacek Cygan i zmarły w kwietniu 2015 r. Robert Leszczyński. W trzeciej odsłonie Wojewódzkiego zastąpił duet Maciej MaleńczukMarcin Prokop.

Tym razem w jury mają być dwie kobiety (pewne miejsce ma mieć Elżbieta Zapendowska) i dwóch mężczyzn (tu faworytem wydaje się być Jacek Cygan).

Informator "Faktu" twierdzi, że Nina Terentiew obok Zapendowskiej najchętniej widziałaby Kayah albo Ewelinę Lisowską. Ta druga jesienią 2015 r. występowała w nadawanym przez Polsat "Tańcu z gwiazdami".

Z kolei "Super Express" - powołując się na swoje anonimowe źródła - podaje, że obok Zapendowskiej pojawi się jej koleżanka z "Must Be The Music", czyli Kora. Gazeta podaje też, że Kora za udział w programie otrzyma 200 tys. zł.

"To dla niej ogromna szansa i dobra wiadomość. Była bez pracy, do koncertowania wrócić jeszcze nie może, bo jest zbyt słaba [od kilku lat wokalistka zmaga się z rakiem jajnika], ale bycie jurorką to strzał w dziesiątkę" - zdradza informator "Super Expressu", dodając, że o fotel jurora w "Idolu" walczyła też Doda.

"Fakt" twierdzi, że na castingu sprawdzano także idola nastolatek Dawida KwiatkowskiegoWojtka Łuszczykiewicza z zespołu Video, ale podobno nie przekonali oni do siebie produkcji show. Tymczasem wokalista Video w rozmowie z Interią zaprzeczył, że był na castingu do muzycznego programu Polsatu.

- Ja mam radiowy typ urody, telewizja nie potrafi odpowiednio podkreślić mojej wewnętrznej urody - podkreśla ze śmiechem Łuszczykiewicz.

Zwycięzcami "Idola" zostali Alicja Janosz, Krzysztof Zalewski, Monika Brodka i Maciej Silski. Popularność w programie zyskali także m.in. Ewelina Flinta, Szymon Wydra, Tomek Makowiecki, Ania Dąbrowska, Mariusz Totoszko, Hania Stach, Paweł Kowalczyk, Michał Karpacki i Sławek Uniatowski.

Co wiesz o "Idolu" - sprawdź się:

INTERIA.PL/Fakt

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Idol (tv) | Ewelina Lisowska | Kayah | Elżbieta Zapendowska | Jacek Cygan | Kora

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje