Reklama

Powrót Accept!

Udo Dirkschneider długo się wahał, ale wreszcie dał się złamać. Legendarna heavymetalowa grupa Accept powraca na scenę w niemal klasycznym składzie. Niemcy na początek wystąpią na kilku letnich festiwalach, wybierają się także na krótką trasę po Japonii. Jeszcze nie wiadomo, czy można liczyć na nowe nagrania sygnowane nazwą Accept.

Accept wystąpi w składzie: Dirkschenider (wokal, U.D.O.), Wolf Hoffmann (gitara), Peter Baltes (bas) oraz dwaj nowi muzycy: Hermann Frank (gitara, Victory, Sinner, Hazard, Moon Doc) i perkusista Francesco Jovino (od niedawna także w U.D.O.).

Grupa powstała w 1973 roku i działała do 1998 roku. W drugiej połowie lat 80. na skutek konfliktu Dirkschenider - Hoffmann z zespołu odszedł ten pierwszy. Na jego miejsce przyjęto najpierw Anglika Roba Armitage'a, a potem Amerykanina Davida Reece'a. Obaj nie zyskali aprobaty fanów, dlatego na początku lat 90. Accept powrócił razem z najsłynniejszym wokalistą.

Reklama

Zespół nie przetrwał długo, a Dirkschenider skupił się na swoim zespole U.D.O. Później kilkakrotnie zapowiadał, że Accept przeszedł już do historii i nie będzie kolejnej reaktywacji.

Jednak począwszy od maja grupa pojawi się na letnich festiwalach w Europie. Muzycy zagrają na m.in. Rock Hard Festival w Gelsenkirchen (13-15 maja) i Wacken Open Air (4-6 sierpnia).

Powrót Accept nie oznacza zawieszenia działalności przez U.D.O. Muzycy na początku stycznia rozpoczęli nagrania następcy nowej płyty. Premiera następcy "Thunderball" (2004) zaplanowana jest na październik. Towarzyszyć mu będzie trasa koncertowa. W nagraniach uczestniczy wspomniany Jovino, który za perkusją zastąpił Lorenzo Milani'ego (odszedł z powodów osobistych).

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Accept | Nie wiadomo | nagrania | muzycy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy