Reklama

Pośmiertny numer 1

Album "Loyal To The Game" Tupaca jest trzecim pośmiertnym albumem rapera, który znalazł się na pierwszym miejscu zestawienia płyt "Billboardu". Wzrost sprzedaży zanotowały składanki - znak, że Święta już za pasem.

Tupac za życia (raper został zastrzelony w 1996 roku) sprzedał 6 milionów płyt. Okazało się, że w archiwach, jakie pozostały po artyście znalazło się wiele niepublikowanego materiału. I od tamtego czasu rozpoczął się serial pośmiertnych wydawnictw Tupaca. Od tej pory ilość sprzedanych płyt artysty osiągnęła liczbę 25 milionów egzemplarzy.

Reklama

Kolejny album wydany po śmierci Tupaca na pewno poprawi to osiągnięcie. W pierwszym tygodniu po premierze w Stanach Zjednoczonych zakupiono blisko 330 tysięcy egzemplarzy "Loyal To The Game".

Fortuna nie sprzyja natomiast Ludacrisowi. "Red Light District", zeszłotygodniowy numer jeden, zaliczył bolesny upadek - spadł aż na pozycję 12.

Na 2. miejsce z 5. awansowała kompilacja "NOW!17".

"Encore" Eminema utrzymał miejsce na podium (wciąż pozycja 3.).

O dwa oczka do góry awansowała składanka największych przebojów Shanii Twain (z 6. na 4.). Natomiast kompilacja "Greatest Hits 2" gwiazdora country Toby'ego Keitha utrzymała 8. miejsce.

Gorzej w tym tygodniu wiedzie się U2. "How To Dismantle An Atomic Bomb" nie spełnia prognoz i spada w dół zestawienia, z 2. pozycji na 5.

Lepiej radzą sobie natomiast dziewczyny z Destiny's Child. "Destiny Fulfilled" awansował z 7. na 6.

Na 7. pozycji zadebiutowała Ashanti z "Concrete Rose". Artystka raczej nie jest zadowolona z tego wyniku. Wydany w 2003 roku album "Chapter II" zadebiutował na szczycie "Billboardu" i od tej pory sprzedał się w liczbie 1.5 miliona egzemplarzy.

Pierwsza dziesiątkę zamykają "Confessions" Ushera (powrót z 11. na 9. przy ponad 40-procentowym wzroście sprzedaży) i kooperacja Jaya-Z i Linkin' Park "Collision Course" (spadek z 9. na 10.).

A na szczycie najpopularniejszych piosenek w Stanach Zjednoczonych po trzech tygodniach nastąpiła zmiana. Przebój Snoop Dogga "Drop It Like It's Hot" spadł na pozycję 2., a jego miejsce zajął Mario z utworem "Let Me Love You".

3. pozycję utrzymała Ciara z "1,2 Step".

Drugi singel z najnowszej płyty Destiny's Child, "Destiny Fulfilled", "Soldier", awansował z miejsca 7. na 4.

A pierwsza piątkę zamyka Lil Jon i Eastside Boyz z "Lovers And Friends" (awans z 6.).

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: GAME

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje