Reklama

Pomóż muzykom Varius Manx!

W niedzielę, 16 lipca, w Sopocie, odbył się niezwykły koncert "Artyści na rzecz Varius Manx", pełen gwiazd polskiego show biznesu. W jego trakcie nie zabrakło niesamowitych emocji i wzruszeń. Środowisko muzyczne po raz kolejny udowodniło, że wspiera się w najtrudniejszych momentach, i że jest solidarne. Wy też możecie pomóc Monice Kuszyńskiej i Robertowi Jansonowi, którzy powracają do zdrowia po ciężkim wypadku samochodowym, do jakiego doszło pod koniec maja.

Przypomnijmy, że najbardziej w kraksie ucierpieli lider zespołu Robert Janson i wokalistka Monika Kuszyńska, lekkich obrażeń doznał natomiast Michał Marciniak. Oboje od kilku tygodni leżą w szpitalu i walczą o powrót do zdrowia.

Reklama

I właśnie dla nich na scenie Opery Leśnej wystąpiła cała plejada muzycznych znakomitości, m.in. Maanam, Kasia Kowalska, Sistars, Makowiecki Band, Mandaryna, Monika Brodka oraz dwie byłe wokalistki Varius Manx - Kasia Stankiewicz i Anita Lipnicka.

Wszyscy artyści podeszli do koncertu z wielkim zaangażowaniem i sercem, pokazując, że w środowisku muzycznym nie ma żadnych barier.

"Wiadomość o ich wypadku mnie zdruzgotała. I kiedy dowiedziałem się, że planowany jest ten koncert, to nie wahałem się ani przez moment i od razu zgodziłem się na nim wystąpić. Mam nadzieję, że pomożemy Robertowi i Monice" - powiedział Tomek Makowiecki.

Także Monika Brodka nie kryła, że koncert jest dla niej bardzo ważny.

"Kilka godzin po wypadku Varius Manx jechaliśmy na koncert tą samą trasą co oni. Uzmysłowiłam sobie wtedy, że każdemu może się to przydarzyć. Nie są to może moi przyjaciele, ale są to ludzie z branży i trzeba im pomóc" - powiedziała młoda wokalistka.

Koncert, poza wymiarem moralnym, miał także wymiar materialny. Bowiem wszystkie dochody ze sprzedaży biletów zostaną przeznaczone na pomoc poszkodowanym w wypadku muzykom.

Pomóc poszkodowanym artystom postanowiła także Polska Fundacja Muzyczna, która otworzyła specjalne subkonto. Ofiarowane pieniądze zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację Moniki Kuszyńskiej.

Robert Janson jest po dwóch operacjach kręgosłupa. Ma uszkodzone płuca i nerki. Czeka go długotrwała rehabilitacja, zwłaszcza że wystąpiły powikłania pourazowe. Michał Marciniak, po skomplikowanym złamaniu obojczyka, wraca do zdrowia. Jego stan jest stabilny.

Natomiast Monika Kuszyńska w wyniku wypadku doznała skomplikowanego urazu kręgosłupa i rdzenia kręgowego. Do dziś jest, niestety, sparaliżowana od pasa w dół. Nadzieją dla Moniki może być próba podjęcia eksperymentalnego leczenia operacyjnego za granicą. Jest to kosztowny zabieg, i nie ma możliwości, aby takie leczenie zostało zrefundowane przez NFZ.

Próby operacji w oparciu o hodowlę komórek macierzystych podejmują ośrodki medyczne w Izraelu, Portugalii, USA. Jeśli któraś z klinik zostanie zarekomendowana przez lekarzy opiekujących się Moniką, fundacja będzie starała się pomóc w sfinansowaniu takiego zabiegu.

Monikę można wspomóc wpłacając pieniądze do czerwca 2007 na konto Nordea Bank S.A. I Oddział w Warszawie, nr konta 42 1440 1101 0000 0000 0489 4766, natomiast Roberta wpłacając sumy na ogólne konto Fundacji: Nordea Bank S.A. Nr 87 1440 1101 0000 0000 0311 8274.

Zobacz teledyski Varius Manx na stronach INTERIA.PL!

AKPA/INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: wypadku | muzyka. | niezwykły koncert | artyści | zdrowie | koncert | Varius Manx

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje