Reklama

Polskie Radio bojkotuje polskich artystów promujących RMF FM

Nie tylko komercyjne Radio Zet, ale również opłacane z abonamentu użytkowników Polskie Radio postanowiło ukarać artystów, którzy wzięli udział w kampanii reklamowej "Oddałem głos na muzykę RMF FM". "Polskie Radio nie będzie zapraszało tych artystów do audycji, nie będą robione z nimi wywiady, nie będą cytowane ich wypowiedzi na antenie, czy organizowane specjalne koncerty" - powiedział Eugeniusz Smolar, wiceprezes zarządu ds. programowych Polskiego Radia.

"Odbywamy obecnie serię spotkań z wytwórniami płytowymi, podczas których informujemy ich reprezentantów, że jako przedstawiciele radia publicznego, nie wyłączając 17 spółek rozgłośni regionalnych, jesteśmy poruszeni i oburzeni faktem, że artyści, którzy służą wszystkim odbiorcom i słuchaczom, aktywnie zaangażowali się w jednostronną kampanię promocyjną jednej tylko stacji. Restrykcje, które wprowadzamy w życie, będą dotyczyły tylko tych artystów, którzy użyczyli swojego wizerunku do promocji w kampanii zewnętrznej (billboardy, prasa, telewizja), gdzie w sposób bardzo wyraźny ich osoby zostały związane tylko z tą stacją. Polskie Radio będzie grało piosenki tych artystów, tak jak to zawsze czyniło, ale w takiej sytuacji nie widzimy powodu, aby przez jakiś czas lansować wykonawców, którzy bardzo dynamicznie zaangażowali się w promocję jednej stacji. Polskie Radio nie będzie zapraszało tych artystów do audycji, nie będą robione z nimi wywiady, nie będą cytowane ich wypowiedzi na antenie, czy organizowane specjalne koncerty. Będziemy grali ich utwory, w tym także nowe, ale nie będą one zapowiadane, że np. pochodzą z nowej płyty, ponieważ ta płyta jest już związana z promocją artysty w innej stacji" - stwierdził Smolar w wypowiedzi udzielonej internetowemu pismu RadioNewsLetter.pl.

Reklama

Wśród artystów, którzy "oddali swój głos na muzykę w RMF FM" i których dotkną restrykcje zapowiedziane przez wiceprezesa Polskiego Radia, znaleźli się m.in. Czesław Niemen, Maanam, O.N.A., Golec uOrkiestra, Perfect i Edyta Górniak.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: tych | smolar | wywiady | koncerty | radio zet | RMF FM | RMF | radio | Polskie Radio

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje