Reklama

"Polacy mają w sobie coś afrykańskiego"

Darek "Maleo" Malejonek to jedna z najbardziej znanych i cenionych postaci na rodzimej scenie niezależnej. Karierę zaczynał w 1983 roku w grupie Kultura, potem występował w Izraelu, w Moskwie i Armii grał na basie. Współtworzył także grupy Houk i 2TM2,3 (zwaną Tymoteuszem). Swoje fascynacje muzyką reggae realizuje w Maleo Reggae Rockers, która pod koniec listopada, po dłuższej przerwie, przypomniała o sobie płytą "Reggaemova". W piątek, 8 grudnia, Maleo był gościem naszej CZATerii. Poniżej znajdziecie najciekawsze wypowiedzi z internetowego spotkania.

"Reggaemova" to zdaniem samego Malejonka najlepsza płyta w jego dorobku. Poza klasycznym roots reggae, znalazły się na niej elementy nowocześniejszych brzmień - jak raggamuffin i dancehall.

Reklama

Ciekawiło Was co Maleo sądzi o popularności muzyki reggae w Polsce.

- Cały czas się nad tym zastanawiam. Myślę, że my Polacy mamy coś takiego w sobie afrykańskiego. Bo to jest naprawdę niespotykane, że w Polsce reggae jest popularne w społeczności białej. A w Anglii czy Francji słuchają tego ludzie o ciemniejszej barwie skóry. Ale to mnie cieszy, że ta muzyka jest tak w Polsce kochana i że to wróciło. Bo w latach 80. była wielka fala reggae w Polsce i teraz to wróciło - podsumował Maleo.

W nagraniach wzięli udział zaproszeni goście, m.in.: raperzy Vienio i Pele, Reggenerator i Pablo Pavo z Vavamuffin, Positive Ferment, Tony Junior B.I.G., King Lover, Mateusz Pospieszalski, Joszko Broda, Michał Kulenty, Michał Marecki i Tomasz Bielecki.

Maleo jest bardzo zadowolony z "Reggaemovy", a za najbardziej reprezentacyjne utwory uważa "Kochać aby żyć" i "Ostrożnie". Do tego drugiego nakręcono teledysk, który możecie oglądać na stronach INTERIA.PL.

Co Maleo sądzi o paleniu marihuany, jak ocenia polską scenę reggae, czy istnieje coś takiego jak kato-reggae? Odpowiedzi znajdziecie tutaj!

Przypomnijmy, że w naszym konkursie możecie wygrać płytę "Reggaemova". Szczegóły znajdziecie tutaj.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: muzyka | Maleo | Maleo Reggae Rockers

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje