Po siedmiu latach powraca niezapomniany duet! Kazik z nowym albumem. Znamy szczegóły

Kazik i Kwartet ProForma po dokładnie siedmiu latach od wydania ostatniego wspólnego albumu wracają z nową płytą. We wrześniu ukaże się "Po moim trupie". Duet zapowiada melancholijne ballady, ale także ostre komentarze dotyczące społeczeństwa. Znamy więcej szczegółów.

Kazik zapowiada nowy album
Kazik zapowiada nowy album WOJCIECH OLKUSNIK East News

Kazika Staszewskiego z pewnością można nazwać żyjącą legendą polskiej muzyki rockowej. Wokalista śpiewa już od kilku dekad i jest niezwykle aktywny zawodowo. Bierze udział w różnego rodzaju projektach i występuje na największych scenach i festiwalach muzycznych w całej Polsce. Niedawno zapowiedział, że przygotowuje się do wydania nowej płyty.

Kazik w ostatnich miesiącach koncertował z legendarnym zespołem Kult w ramach trasy "Kult akustik". Grupa ma przed sobą jeszcze całe wakacje zaplanowanych występów. Następnie wokalista odda się promocji swojego najnowszego albumu, który ukaże się już we wrześniu.

Kazik i ProForma wrócili do współpracy po siedmiu latach

Nadchodzący album Kazika będzie swego rodzaju powrotem do przeszłości. Stanie się to za sprawą wyjątkowego duetu. Nadchodzący krążek artysty powstanie bowiem we współpracy z zespołem Kwartet ProForma. Będzie to pierwsze wspólne wydawnictwo Kazika i grupy od 2017 r. Wtedy muzycy oddali w ręce fanów płytę "Tata Kazika kontra Hedora", która następnie uzyskała status Złotej Płyty.

Artyści powracają do wspólnego grania z zupełnie nową energią, odmienionymi brzmieniami, lecz wciąż mocnymi tekstami. Nowy album Kazika i ProFormy będzie zawierał aż 13 piosenek. Zostały one napisane oraz zaśpiewane przez Staszewskiego przy akompaniamencie muzyków z zespołu. Artyści zapowiadają nową twórczość jako bardzo zróżnicowaną. Na trackliście mają znaleźć się zarówno liryczne ballady, jak i mocne rockowe utwory z bezkompromisowymi teksami.

Kiedy premiera "Po moim trupie" Kazika i ProFormy?

Nowy album Kazika i Kwartetu ProForma ma ukazać się 27 września 2024 r. Przedsprzedaż jest już dostępna i fani mogą zamawiać krążek. Płyta "Po moim trupie" zapowiadana jest przez singiel "Rudy 102" oraz wymowny klip do piosenki, w którym główną rolę odgrywają polscy politycy.

Tak prezentuje się lista piosenek, które ukażą się na albumie:

 1. 23 minuty 
 2. Rudy 102 
 3. Wudensje 
 4. Uciekam z Polski 
 5. Smrut 
 6. Dym 
 7. Toruń 
 8. Autoportret 
 9. Łącznik z Lanzarote 
 10. Powiedz co myślisz 
 11. Rodzina 
 12. Co najlepszego zrobiłaś 
 13. Koniec radości
Kazik Staszewski: Mój bunt jest wybiórczyRMF
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas