"Płakałam wiele razy". Iga Świątek w końcu spełniła swoje marzenie! Co dostała od Taylor Swift?

Daniel Kiełbasa

Oprac.: Daniel Kiełbasa

Trasa Taylor Swift rozpędza się po Europie. Obecnie największa gwiazda pop na świecie koncertuje w Wielkiej Brytanii, a jedną osób, które pojawiły się na jej spektakularnym show była Iga Świątek. "Płakałam wiele razy" - napisała polska tenisistka, pokazując co dostała od piosenkarki.

Iga Świątek popłakała się na koncercie Taylor Swift
Iga Świątek popłakała się na koncercie Taylor SwiftGareth Cattermole/@iga.swiatek/XGetty Images

Przypomnijmy, że Taylor Swift wystartowała z nowym, spektakularnym, trwającym ponad 3 godziny (artystka podczas koncertu wykonuje ponad 40 piosenek) widowiskiem koncertowym "The ERAS Tour" w marcu 2023 roku. Jej nowa trasa liczy ponad 150 występów. Tournee rozpoczęła w Stanach Zjednoczonych, a jej zakończenie planowane jest na grudzień 2024 roku trzema koncertami Vancouver w Kanadzie.

W pierwszej połowie maja Swift rozpoczęła europejską części trasy. Wokalistka koncertować na Starym Kontynencie będzie do 20 sierpnia, kiedy to zagra ostatni z 5 koncertów na stadionie Wembley.

Iga Świątek na koncercie Taylor Swift. "Płakałam wiele razy"

W połowie czerwca Taylor Swift zawitała do Liverpoolu. Na jeden z występów w tym mieście zdecydowała się wybrać polska gwiazda tenisa Iga Świątek, prywatnie wielka fanka wokalistki.

Dodajmy, że Polka o koncert Swift pytana była przez dziennikarzy już pod koniec kwietnia. Wtedy podczas jednej z konferencji prasowych odpowiadała następująco:

"Ciężko to pogodzić z moim terminarzem, ale chyba był jeden koncert, który miał idealny termin, ale chyba został już wyprzedany? Jeszcze nie? Czyli mogę je po prostu kupić? Więc... jaki jest problem? Okej, dojdziemy do tego, nie sprawdzałam tego wcześniej. Dzięki za przypomnienie".

Już po koncercie ulubionej artystki Świątek nie omieszkała pochwalić się tym w mediach społecznościowych. "Płakałam wiele razy podczas tego koncertu. Tak, było niesamowicie. Ty jesteś niesamowita, Taylor Swift" - napisała tenisistka, pokazując przy okazji specjalny liścik, który otrzymała od samej wokalistki.

Taylor Swift wkrótce wystąpi w Polsce. I to trzy razy

Wkrótce podobnej radości co Iga Świątek doświadczą polscy fani Taylor Swift. Przypomnijmy, że w ramach "The ERAS Tour", gwiazda przyjedzie pierwszy raz do Polski, gdzie zagra trzy koncerty (1, 2 i 3 sierpnia) na PGE Narodowym. Zainteresowanych zdobyciem biletu na jej występy w naszym kraju było ponad 600 tys. osób.

- Trasa Taylor Swift będzie najbardziej dochodowym tournée w historii, w wielu krajach, również w Polsce zainteresowanie mocno przewyższa liczbę biletów, które są w sprzedaży, a jak wiemy w samych Stanach 14 milionów próbowało kupić bilet - mówił w 2023 roku Interii Mikołaj Ziółkowski, szef Agencji Alter Art, która ściągnęła wokalistkę do Polski.

Wpływy z biletów, koszulek i płyt sprzedawanych podczas koncertów przynoszą wokalistce około 11-12 mln dolarów za jeden występ.

Według danych udostępnionych przez Pollstar, Taylor Swift na 60 koncertów, które zagrała w 2023 roku, sprzedała 4,35 miliona biletów, co przełożyło się na wpływy o wysokości 1,04 miliarda dolarów. Dodatkowe 200 milionów dochodów przyniosła sprzedaż gadżetów podczas tournée. W 2024 roku trasa Swift ma zarobić drugi miliard.

Mikołaj Ziółkowski o możliwym kryzysie na rynku koncertowymINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas