Pisała dla Beaty Kozidrak i Sound'n'Grace. Teraz wypuszcza własną muzykę!

Za przebojami wielu znanych wykonawców kryją się postacie, o których na co dzień nie słyszymy - tekściarze, producenci i wielu innych. Tak też jest w przypadku Zagi – uzdolnionej wokalistki, która w swojej karierze pisała, m.in. dla Beaty Kozidrak, czy Sound'n'Grace. Piosenkarka wypuściła w trio właśnie nowy singiel "Chaos".

Zagi, Magda Szczebiot i Agnieszka Pokorska wydały "Chaos"
Zagi, Magda Szczebiot i Agnieszka Pokorska wydały "Chaos"materiały prasowe/materiały zewnętrznemateriały prasowe

Zagi, czyli Natalia Wrzosińska na swoim koncie ma aż trzy złote płyty! Współpracowała dotychczas z Filipem Lato, Natalią Zastępą, Olą Olszewską oraz wcześniej wspomnianą jedną z królowych polskiej muzyki Beatą Kozidrak. Jeszcze niedawno wydała utwór "na haju w maj" z anto9, który osiągnął aż trzy miliony odtworzeń. Nie da się ukryć, że największym znakiem rozpoznawczym piosenkarki są niebieskie włosy.

Piosenkarka na 2025 rok zapowiada nowy album pod tytułem "Widnokrąg". Na początku lipca wypuściła singiel "Chaos" wraz z Magdą Szczebiot i Agnieszką Pokorską.

Zagi układa w sobie w głowie "Chaos"

"Chaos", czyli jak złapać oddech w natłoku codziennych spraw, które często potrafią przytłoczyć człowieka. Tutaj bohater w tekście próbuje zrozumieć swoje lęki oraz znaleźć swoją drogę w otaczającym go świecie. Jednocześnie zwraca uwagę na to, że w takim czasie najbardziej jest potrzebne nieocenione wsparcie drugiej osoby. 

"Zwracamy uwagę na złożoność ludzkich emocji i wysiłek, jaki trzeba włożyć w radzenie sobie z problemami. Tą piosenką chcemy dodać otuchy sobie i wszystkim, którzy zmagają się teraz z wewnętrznym chaosem. Wierzymy, że poświęcając sobie trochę czasu i wsłuchując się w siebie i swoją intuicję - w końcu znajdziemy odpowiednią drogę i odzyskamy harmonię" - opowiadają autorki singla.

Co ciekawe, Zagi, Szczebiot i Pokorska tworzyły ten singiel hybrydowo! Działały przy nim jeszcze w trakcie pandemii koronawirusa, co miało miejsce już jakiś czas temu. Ogromną pomocą była więź, którą poczuły przy wspólnej pracy.

"Korzystałyśmy z różnych narzędzi i platform do współpracy zdalnej. Mimo, że nie mogłyśmy spotkać się osobiście, udało nam się stworzyć więź artystyczną i emocjonalną. Temat piosenki był odzwierciedleniem atmosfery i tego co czułyśmy w tamtym dziwnym czasie" - mówi Magda Szczebiot.

Trio dodaje, że zależało im na zawarciu własnych emocji w utworze. Dziewczyny poznały się dzięki krakowskiej inicjatywie Tak Brzmi Miasto i każda z nich zajmuje się komponowaniem utworów.

Magda Szczebiot podkreśla, że uwielbia eksperymentować z dźwiękiem i jest fanką odkrywania innowacyjnych melodii. Nic więc dziwnego, że jest autorką muzyki do gier wideo i filmów krótkometrażowych. Zaś Agnieszka Pokorska spełnia się w projekcie edukacyjnym Belmuza, a główny punkt rozwoju znajduje w muzyce dla dzieci, w czym posiada 10-letnie doświadczenie.

W "Chaosie" można zanurzyć się w delikatnych brzmieniach ukulele, jak i pianina, wbrew pozornemu tytułowi. Wszystkiemu towarzyszą także skrzypce.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas