Reklama

Piotr Rubik z dziewczyną przeciw złu

"Psalm dla Ciebie" to tytuł piosenki promującej trzecie oratorium Piotra Rubika i Zbigniewa Książka "Psałterz wrześniowy". Zdaniem twórców, może ona przebić popularnością wielki przebój "Niech mówią, że to nie jest miłość" z oratorium "Tu es Petrus". Teraz tylko w INTERIA.PL możecie kupić za SMS teledysk do "Psalmu dla Ciebie", w którym obok Piotra Rubika występuje jego dziewczyna Agata Paskudzka, II wicemiss Polonia z 2005 roku.

Teledysk nakręcono w Krakowie w kawiarni "Alchemia", w kościele św. Katarzyny oraz w domu i ogrodzie Zbigniewa Książka. W tym ostatnim miejscu powstały m.in. sceny z udziałem kompozytora Piotra Rubika, grającego na wiolonczeli, a także jeżdżącego na motocyklu.

Reklama

W klipie wystąpili, obok wykonawców utworu, czyli m.in. Małgorzaty Markiewicz i Janusza Radka, aktorzy Sylwia Juszczak-Pągowska (seriale "Na Wspólnej", "Bulionerzy", "Fala zbrodni", "Na dobre i na złe") i Jakub Przebindowski (m.in. "Na dobre i na złe", "M jak miłość", "Magda M.", "Przedwiośnie", "Syzyfowe prace") oraz Agata Paskudzka i Piotr Rubik.

Reżyserem teledysku jest Petro Aleksowski, ceniony operator ("Cześć Tereska"), który nakręcił także klip do "Niech mówią, że to nie jest miłość". Scenariusz napisał Zbigniew Książek, autor tekstów do oratoriów.

W "Psałterzu wrześniowym" - trzeciej części tryptyku, po "Świetokrzyskiej Golgocie" i "Tu es Petrus" - Książek odnosi się do okrutnych wrześniów, przypominając m.in. "polski wrzesień", wrzesień w Biesłanie czy atak na World Trade Center z 11 września 2001 roku. Dokładnie 5 lat po tej ostatniej tragedii w Kielcach odbędzie się uroczysta premiera "Psałterza wrześniowego".

"To opowieść o minionych wrześniach, z polskim wrześniem 1939 roku, z wrześniowym zamachem na World Trade Center w Nowym Jorku, z wrześniem każdego z nas, gdy nie wiadomo skąd wypełza zło. Zło, które bywa różnorakie. Zło, które bywa głupotą. Zło, które bywa biedą. Zło, które bywa fanatyzmem. Zło, które bywa maltretowaniem w domu żony. Zło, które jest zabijaniem. Zło, które jest łamaniem prawa boskiego i ludzkiego" - pisze Zbigniew Książek.

Wysokiej jakości teledysk do nagrania "Psalm dla Ciebie" możecie już teraz kupić tylko u nas za jednego SMS (koszt 2,44 zł z VAT). Szczegóły znajdziecie na naszej specjalnej stronie.

Zobacz galerię zdjęć z planu teledysku "Psalm dla Ciebie".

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje