Reklama

Piotr Rubik: Samolotem do Opola?

2 czerwca w Opolu odbędzie się koncert "Superjedynki", na którym wystąpią wykonawcy nominowani do tej nagrody. W kategorii "płyta literacka" znalazła się muzyka z oratorium "Tu es Petrus" autorstwa kompozytora Piotra Rubika i Zbyszka Książka (teksty). Okazuje się jednak, że tego samego dnia oratorium wystawiane jest w Płocku. - Czeka nas niezła operacja specjalna - mówi Piotr Rubik w rozmowie z INTERIA.PL, dodając, że w wystawienie "Tu es Petrus" zaangażowane jest ponad 150 osób.

- Będziemy musieli albo wynająć samolot, albo połączyć się na żywo z Opolem. W każdym razie coś trzeba będzie wykombinować. Będzie to bardzo trudne do zorganizowania, ale zrobimy wszystko żeby tam być - zapowiada popularny kompozytor.

Reklama

Przypomnijmy, że w kategorii "płyta literacka" oratorium "Tu es Petrus" rywalizować będzie z "Niebem" Anny Marii Jopek i "Miasto manią" Marii Peszek.

- Nie mam pojęcia jakie są nasze szanse. Nie myślę o tym, ponieważ niezbadane są wyroki takich plebiscytów. Jeśli wygramy - będę się bardzo cieszył, jeśli nie to też się będę bardzo cieszył. "Tu es Petrus" cały czas świetnie się sprzedaje, jest bardzo popularny, ludzie to kochają, więc to dla nas największa nagroda - mówi nam Rubik.

- Jeśli dojdzie jakaś kolejna, to będzie nam bardzo miło. W każdym razie z góry dziękuję wszystkim, którzy zechcieli na nas zagłosować - dodaje.

"Tu es Petrus" zdobył sławę dzięki utworowi "Niech mówią, że to nie jest miłość", zaśpiewanemu przez Olgę Szomańską i Przemysława Brannego.

Płytę DVD z zapisem oratorium możecie kupić tutaj!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Olga Szomańska | samolot | muzyka | oratorium | Piotr Rubik

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje