Reklama

Reklama

Piotr Rubik razy trzy

Blondwłosy kompozytor Piotr Rubik to obecnie bez wątpienia najpopularniejszy muzyk w naszym kraju. Jego autorska składankowa płyta "Rubikon" ponownie znalazła się na szczycie najlepiej sprzedających się albumów, zaś 3. miejsce nadal okupuje jego muzyka z oratorium "Tu es Petrus". Dodajmy, że na liście zadebiutowała muzyka z pierwszego oratorium "Świętokrzyska golgota".

Na obu płytach Rubika znajduje się wielki przebój "Niech mówią, że to nie jest miłość", śpiewany przez Olgę Szomańską i Przemysława Brannego. Warto dodać, że teledysk do tej piosenki obecnie znajduje się na 1. miejscu listy najczęściej odtwarzanych na stronach INTERIA.PL.

"Rubikon" i "Tu es Petrus" rozdziela album "On An Island" Davida Gilmoura, wokalisty i gitarzysty znanego z Pink Floyd. Te trzy płyty w zestawieniu OLiS utrzymały swoje pozycje sprzed tygodnia.

Reklama

Najwyżej notowana nowość pojawiła się tuż za podium. To "I Hate Rock'n'Roll" grupy T. Love. Nową produkcję Muńka Staszczyka i jego kolegów promuje singel "Gnijący świat".

Na dalszych pozycjach także zaszły dość duże zmiany. Przebojem do czołówki wdarły się składanki "RMF FM. Najlepsza muzyka na wiosnę" (awans z 25. na 5.) i "Bravo Hits Wiosna 2006" (z 32. na 7.).

Do góry podskoczyła (z 18. na 6.) także płyta "21" grupy Voo Voo, zawierająca znane utwory grupy Wojciecha Waglewskiego w nowych aranżacjach, a także premierowe kompozycje. Pretekstem do nagrania "21" były niedawne obchody 20-lecia Voo Voo.

Na 13. miejscu zadebiutowała płyta "To Love Again" Chrisa Botti'ego. Ten amerykański trębacz zaliczany jest do najseksowniejszych ludzi na świecie.

Muzyka będzie można w połowie lipca zobaczyć na żywo, bo przyjedzie do Polski na dwa koncerty w Warszawie i Poznaniu.

Wśród nowości warto odnotować również: "Siedem dni" De Mono (31. miejsce), "Unikat" Renaty Przemyk (33.) i "Collected" grupy Massive Attack (34.).

Zobacz pierwszą dwudziestkę zestawienia.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: muzyka. | oratorium | muzyka | Piotr Rubik

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy