Reklama

Reklama

Piotr Rubik na szczycie

W drugim tygodniu obecności na liście przebojów album Piotra Rubika zatytułowany "Rubikon" znalazł się na szczycie zestawienia najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. W pierwszej trójce znajduje się również album z oratorium "Tu es Petrus", w którego nagraniu także wziął udział popularny kompozytor.

"Rubikon" awansował na pozycję 1. z miejsca 7., na którym zadebiutował w zeszłym tygodniu.

Przypomnijmy, że album zawiera utwory napisane przez Rubika, w tym między innymi "Dotyk" Edyty Górniak, "Szkoda naszych łez" Katarzyny Skrzyneckiej i oczywiście "Niech mówią, że to nie jest miłość", zaśpiewany przez Olgę Szomańską i Przemysława Brannego.

Na 2. pozycję spadł album Davida Gilmoura, lidera grupy Pink Floyd, zatytułowany "On An Island". Płyta, promowana tytułową kompozycją, do której teledysk możecie oglądać na stronach INTERIA.PL, już po dwóch tygodniach od premiery osiągnęła status Złotej.

Reklama

Do pierwszej dziesiątki wskoczył album "Meds" tria Placebo (z 30. na 10.). Przypomnijmy, że Brian Molko i koledzy odwiedzą Polskę w ramach festiwalu Heineken Open'er w Gdyni.

Również o kilkanaście pozycji awansowali Cool Kids Of Death z płyta "2006" (z 33. na 15.).

Najwyższą nowością w tym tygodniu jest kompilacyjny album Voo Voo zatytułowany "21" (18.). Płyta zawiera nowe kompozycje, jak i zaskakujące wersje klasycznych utworów zespołu Wojciecha Waglewskiego.

Drugim najwyższym debiutem jest kompilacja "RMF FM Najlepsza muzyka na wiosnę" (na 25.).

Zobacz pierwszą dwudziestkę zestawienia.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Piotr Rubik

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy