Reklama

Phil Collins: Powrót do Genesis?

Phil Collins bardzo chętnie reaktywowałby zespół Genesis. Były wokalista i perkusista tej słynnej brytyjskiej grupy mówi, że zależy mu zarówno na nagraniu płyty, jak i na wspólnych koncertach. Wygląda więc na to, iż obecnie wszystko jest w rękach pozostałych członków grupy - Tony'ego Banksa i Mike'a Rutherforda.

"Jedyną przeszkodą na drodze do reaktywowania Genesis jest opinia pozostałych członków zespołu. Rozmawiałem z Tonym i Mikem, że nie powinniśmy definitywnie zamykać przed sobą możliwości współpracy, zarówno jeśli chodzi o działania pod szyldem Genesis, jak i solowe dokonania. Najbardziej interesuje mnie możliwość współpracy w oryginalnym, pięcioosobowym składzie".

Reklama

Philowi Collinsowi chodzi zapewne o piątkę, która w latach 70. nagrała m.in. słynne później albumy "Selling England By The Pound" i "The Lamb Lies Down On Broadway". Byli to: Tony Banks (klawisze), Mike Rutherford (bas/gitara), Steve Hackett (gitara) i Peter Gabriel (wokal). Collins był wówczas głównie perkusistą.

Problemy mogą być głównie z namówieniem Petera Gabriela.

"W zależności od tego, z kim rozmawiałem, reakcje bardzo się różniły. Chodzi mi zwłaszcza o Petera (Gabriela), który napisał: 25 lat zajęło mi pozbycie się etykietki byłego wokalisty Genesis. Prawdopodobnie nie chciałby do tego wracać" - tłumaczy Collins.INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Genesis | powrót | phil | Phil Collins

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje