Reklama

Pectus i Irena Santor razem (nowa płyta "Kobiety")

Irena Santor to druga - po Maryli Rodowicz - z 10 gwiazd polskiej piosenki, które pojawią się na płycie "Kobiety" grupy Pectus.

Irena Santor z grupą Pectus

Jesienią ma się ukazać się album "Kobiety", którym grupa Pectus zamierza uczcić 10-lecie swojego istnienia. Do współpracy przy albumie zostało zaproszone 10 polskich wokalistek, które w duetach z Tomkiem Szczepanikiem wykonają zupełnie nowe utwory.

Reklama

"Niesamowite dźwięki i harmonia głosów Ireny Santor oraz Tomasza Szczepanika w utworze 'Walc en face' sprawiają, że całość zabrzmi, na gotowej już płycie, wręcz magicznie. To nagranie było drugim, po Maryli Rodowicz, i będzie częścią nowego albumy pt. 'Kobiety'. W tym roku świętujemy swoje dziesięciolecie. Ciekawostką, a zarazem wielkim wyróżnieniem jest dla nas jest fakt, że Pani Irena zaproponowała włączenie naszej piosenki do swojego repertuaru koncertowego" - czytamy.

"Płyta będzie nosiła nazwę 'Kobiety' i będzie tak różna, jak różne są kobiety. Każdy utwór przekazem podkreśla siłę kobiecości w różnych, często trudnych, sytuacjach życiowych i losowych" - podkreśla wokalista grupy Pectus.

Tomek, autor większości kompozycji podkreśla też, że na tej płycie nie ma dwóch podobnych do siebie utworów, tak samo jak nie ma dwóch takich samych kobiet na świecie.

Obecnie Pectus to rodzinny kwartet, który obok Tomka tworzą jego młodsi bracia: bliźniacy Marek (perkusja) i Mateusz (bas) oraz najmłodszy Maciek (gitara).

Planowana trasa koncertowa, to również multimedialne show przygotowane specjalnie na tę okazję. Główna trasa promująca album rozpocznie się we wrześniu, jednak już wcześniej będzie można usłyszeć nowe utwory podczas letniej trasy koncertowej. Pierwszy z koncertów jubileuszowych odbędzie się 20 maja w Poznaniu w Auli UAM.


INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Pectus | Irena Santor

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje