Reklama

Pearl Jam: Plany na 2002 rok

Już za trzy tygodnie członkowie amerykańskiej formacji Pearl Jam zaszyją się w studiu nagraniowym i rozpoczną pracę nad swoim kolejnym albumem. Płyta, która powinna ukazać się jeszcze w tym roku, będzie ostatnią, jaką zespół nagra dla wytwórni Epic. Po jej wydaniu kontrakt wygaśnie i jak na razie nie wiadomo, czy Eddie Vedder i jego koledzy zdecydują się na jego przedłużenie. Muzycy rozważają obecnie możliwość wyruszenia po wydaniu albumu w trasę koncertową, jednak ostateczną decyzję podejmą dopiero po zakończeniu prac nad nim.

W 2002 roku fani Pearl Jam powinni przygotować się na sporo wydatków. Oprócz zupełnie nowego albumu studyjnego, muzycy przygotowali dla nich specjalne wydawnictwo z niepublikowanymi dotąd nagraniami.

Reklama

Wkrótce ukaże się także płyta formacji Brad, na czele której stoi gitarzysta Stone Gossard. Natomiast jeszcze w styczniu w sklepach pojawi się album "Tribute To The Ramones", będący hołdem dla słynnej punkowej grupy The Ramones, i ścieżka dźwiękowa do filmu "I Am Sam" - w powstaniuobu wziął udział Eddie Vedder.

Na drugą płytę wokalista Pearl Jam nagrał własną wersję utworu "You've Got To Hide Your Love Away", z repertuaru The Beatles, i - co ciekawe - sam zagrał na wszystkich instrumentach.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Pearl Jam | muzycy | plany

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje