Reklama

Reklama

Pearl Jam i "Przyjaciele"

Piosenkę "Yellow Ledbetter" formacji Pearl Jam można usłyszeć w tle jednej ze scen pożegnalnego odcinka popularnego serialu "Przyjaciele". Jest to pierwszy przypadek, gdy Eddie Vedder i spółka udostępnili swe nagranie w tego typu produkcji.

Po dziesięciu latach sukcesów, na początku maja "Przyjaciele" zniknęli z ekranów amerykańskich telewizorów. Ostatni odcinek oglądało 50 milionów widzów, a za półminutowy spot reklamowy w trakcie serialu trzeba było zapłacić ponad dwa miliony dolarów.

W tej sytuacji muzycy Pearl Jam mogą być zadowoleni, że ich utwór dotarł do uszu tak wielkiej rzeszy słuchaczy. Tym bardziej, że był to dla nich w pewnym sensie debiut - nigdy wcześniej nie udzielili nikomu zgody na wykorzystanie ich muzyki w serialu telewizyjnym.

Utwór "Yellow Ledbetter" powstał na początku lat 90. i przez wiele lat był atrakcją koncertów formacji Pearl Jam (kończył m.in. jeden z występów zespołu w Katowicach w 2000 roku). Oficjalnie na płycie został wydany jednak dopiero w 2003 roku, kiedy to trafił na składankę "rarytasów", "Lost Dogs".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy