Reklama

Paul McCartney: Drugi charytatywny singel

Paul McCartney zapowiedział wydanie drugiego singla - "Freedom", z którego dochód zostanie przeznaczony na rzecz pomocy rodzinom ofiar zamachów terrorystycznych w USA. Z myślą o tym samym celu eks-Beatles wydał kilka tygodni temu na małej płytce piosenkę "From A Lover To A Friend". Nowe wydawnictwo najpierw, bo już 5 listopada, pojawi się w Wielkiej Brytanii. Tymczasem Heather Mills, narzeczona muzyka, nawołuje do zakończenia bombardowań Afganistanu.

W piosence "Freedom", napisanej dzień po zamachach na Nowy Jork i Waszyngton, usłyszymy grającego na gitarze Erica Claptona. Na płytce zostanie zamieszczony również kawałek "From A Lover To A Friend".

Reklama

Kompozycję "Freedom" mogli już usłyszeć ci, którym dane było obejrzeć transmisję okolicznościowego koncertu ku czci ofiar zamachów terrorystycznych. Artysta zorganizował go 20 października w nowojorskiej sali Madison Square Garden.

Pieniądze uzyskane ze sprzedaży singla trafią do rodzin ofiar zamachów w USA za pośrednictwem organizacji Robin Hood Relief Foundation.

"Nie spodziewaliśmy się takiej reakcji na 'Freedom' i dlatego postanowiliśmy wydać to możliwie szybko, aby zebrać pieniądze dla rodzin policjantów i strażaków" - powiedział dziennikarzom sir Paul.

Tymczasem Heather MIlls, narzeczona McCartney'a, zaangażowana w akcję zakazu stosowania min przeciwpiechotnych, uważa, że bombardowania Afganistanu przez siły sprzymierzone powinno się już zakończyć.

"Nie sądzę, że bombardowania powinny trwać dłużej niż tydzień. Jeśli ktokolwiek sądzi, że bin Laden jest jeszcze w Afganistanie, jest naiwny. Myślę, że dawno opuścił ten kraj" - powiedziała Heather.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Paula | USA | Heather Mills | McCartney | Paul McCartney

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje