Reklama

Paliwo Spock's Beard

Amerykańska grupa Spock's Beard, uznawana za jedną z bardziej liczących się formacji współczesnego rocka progresywnego, wyda na początku lutego nową płytę. Album "Octane" będzie ósmą studyjną produkcją zespołu, a już drugą nagraną po odejściu frontmana Neala Morse'a. W planach jest koncertowa promocja tego materiału, jednak na razie nie ma podanych żadnych dat.

Następcę "Feel Euphoria" z lipca 2003 roku Spock's Beard nagrywał w stałym składzie: Alan Morse (gitara, śpiew), Dave Meros (bas), Ryo Okumoto (klawisze) i perkusista Nick D'Virgilo, który przejął partie wokalne. Na trasie muzyków będzie wspomagał dodatkowy bębniarz.

Wiadomo na razie, że prawdopodobnie w połowie lutego D'Virgilio dołączy do grupy Fates Warning na ich europejskiej trasie (obejmującej Budapeszt, Sofię, Saloniki, Ateny i Stambuł).

"Mają nową płytę ["FWX" - przyp. red.] i Europa ich wzywa" - powiedział D'Virgilio.

Reklama

Jeśli chodzi o jego macierzysty zespół to z wstępnych zapowiedzi wynika, że na "Octane" Spock's Beard silniej niż do tej pory sięgnął po brzmienia hardrockowe.

Pierwsza część płyty to składająca się z siedmiu utworów suita, zatytułowana "A Flash Before My Eyes". Opowiada ona historię mężczyzny, który został potrącony przez ciężarówkę na ruchliwej ulicy. Tuż po wypadku przed oczami przypomina mu się całe życie. Poszczególne, wielowątkowe części odnoszą się do dzieciństwa, dorastania, aż po czasy, gdy był już dorosłym człowiekiem.

"Naprawdę napisaliśmy wiele materiału jako zespół na tą płytę. Wszyscy przynosili pomysły, więcej niż do tej pory. Teraz bardziej czujemy, że jesteśmy grupą" - mówi D'Virgilio, nawiązując jeszcze do odejścia Neala Morse'a.

Przy "Octane" Spock's Beard ponownie pracował z Johnem Boegeholdem i Stanem Ausmusem. Ten pierwszy razem z Merosem stworzyli większą część opowieści do suity "A Flash Before My Eyes". Materiał powstawał w domu Alana Morse'a, a nagrywano go w studiu pod okiem Richa Mousera.

"Octane" ukaże się także w specjalnej wersji z licznymi dodatkami. Na bonusowej płycie znajdzie się aż osiem utworów, z czego trzy to dodatki do suity "A Flash Before My Eyes" i 35-minutowe wideo "The Formulation Of Octane", zawierające m.in. sceny ze studia.

Oto szczegółowy program "Octane":

Suita "A Flash Before My Eyes":
1. "The Ballet Of The Impact: (I) Prelude To The Past (II) The Ultimate Quiet (III) A Blizzard Of My Memories"
2. "I Wouldn't Let It Go"
3. "Surfing Down The Avalanche"
4. "She Is Everything: (I) Strange What You Remember (II) Words Of Forever"
5. "Climbing Up That Hill"
6. "Letting Go"
7. "Of The Beauty Of It All: (I) If I Could Paint A Picture (II) Into The Great Unknowable"

Pozostałe utwory:
8. "NWC"
9. "There Was A Time"
10. "The Planet's Hum"
11. "Watching The Tide"
12. "As Long As We Ride".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: paliwo | Spock's Beard

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy