Reklama

Ozzy Osbourne na prochach

Ozzy Osbourne w czasie realizacji słynnego serialu "Rodzina Osbourne'ów", zażywał aż 42 różne pigułki dziennie - podał amerykański dziennik "Los Angeles Times". Przepisał mu je jego ówczesny lekarz dr David A. Kipper. Jak się dziś okazuje, podobną "terapię" stosował on nie tylko na słynnym wokaliście.

55-letni dziś Ozzy powiedział w rozmowie z "Los Angeles Times": "Zupełnie nie wiedziałem, co się ze mną dzieje po zażyciu pigułek. Nie mogłem mówić i chodzić".

Reklama

"Ledwo mogłem stać na nogach. Garbiłem się niczym dzwonnik z Notre Dame. Doszedłem do tego etapu, że bałem się zamknąć oczy, bo obawiałem się, iż już mogę się nie obudzić".

Ozzy i Sharon latem 2003 roku zwolnili lekarza, przez którego wydali od sierpnia 2002 roku na różne leki aż 58 tys. dolarów. Za usługi Kippera zapłacili w sumie 650 tys. dolarów.

Z kolei prawnik zwolnionego lekarza zapewnia, że stwierdzenia zawarte w artykule "Los Angeles Times" są "niedokładne, niekompletne bądź nieprawdziwe".

Gazeta twierdzi jednakże , iż przeciwko lekarzowi było prowadzone śledztwo za przepisywanie innym znanym pacjentom nadmiernej ilości leków. Działo się to ponoć w czasie, gdy jego pacjentem był Ozzy. Wokalista połykał między innymi opiaty, środki uspokajające, antydepresanty.

W ubiegłym tygodniu odpowiednik izby lekarskiej w Kalifronii cofnął dr Kipperowi pozwolenie na wykonywanie zawodu, w związku z licznymi zaniedbaniami, których dopuścił się w czasie swojej praktyki.

Po rezygnacji z usług Kippera, za przywrócenie Ozzy'ego do zdrowia odpowiada dr Allan H. Ropper, neurolog z St. Elizabeth's Medical Center w Bostonie.

Z kolei dr Drew Pinsky ze szpitala w Pasadenie, ekspert w sprawach uzależnienia od leków, powiedziała, że 42 pigułki dziennie to liczba niewyobrażalna, biorąc pod uwagę mocno zniszczony organizm Ozzy'ego.

"To ogromna liczba medykamentów, jak na pacjenta, który w swojej historii ma na koncie uzależnienia. Moim pacjentom w ogóle nie można przyjmować tego typu lekarstw" - stwierdziła Pinsky.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: prochy | proch | pigułki | Los Angeles | times | Ozzy Osbourne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje