Reklama

Reklama

Oskarżyła go o gwałt. Teraz Esme Bianco i Marilyn Manson podpisali ugodę pozasądową

Wiosną 2021 roku gwiazda "Gry o tron" Esme Bianco pozwała swojego byłego partnera Marilyna Mansona, oskarżając go o szereg nadużyć, w tym przemoc na tle seksualnym. Jak informują zagraniczne media, muzyk i aktorka doszli właśnie do porozumienia. Szczegóły podpisanej przez nich ugody na razie nie są znane.

Wiosną 2021 roku gwiazda "Gry o tron" Esme Bianco pozwała swojego byłego partnera Marilyna Mansona, oskarżając go o szereg nadużyć, w tym przemoc na tle seksualnym. Jak informują zagraniczne media, muzyk i aktorka doszli właśnie do porozumienia. Szczegóły podpisanej przez nich ugody na razie nie są znane.
Esme Bianco zdecydowała się na ugodę z Marilyn Mansonem /Matt Winkelmeyer /Getty Images

W kwietniu 2021 roku Esme Bianco złożyła w kalifornijskim sądzie federalnym pozew przeciwko Brianowi Warnerowi, znanemu na całym świecie jako Marilyn Manson (posłuchaj!). Gwiazda serialu "Gra o tron" oskarżyła w nim dawnego partnera o szereg przestępstw i nadużyć, przede wszystkim seksualnych. Muzyk miał nakłonić aktorkę do przyjazdu do Los Angeles pod pretekstem "załatwienia jej fałszywych, nieistniejących ofert występów w filmach i teledyskach", a następnie znęcać się nad nią fizycznie i psychicznie.

Reklama

W jednym z wywiadów Bianco określiła związek z Mansonem "piekłem na ziemi".

Aktorka poznała wokalistę na planie teledysku "I Want To Kill You Like Do In The Movies". Według jej relacji podczas kręcenia klipu została odurzona kokainą, następnie związana i biczowana. Bianco w tamtym czasie była przekonana, że przemoc wytworzyła między nimi specyficzną więź. Zamieszkała z wokalistą, a po latach czas ten nazwała "więzieniem".

Esme Bianco nazwała związek z Marilyn Mansonem "piekłem na ziemi"

"Pan Warner wielokrotnie groził pani Bianco użyciem siły i wykonywał na niej brutalne czynności seksualne bez jej zgody, również wtedy, gdy była nieprzytomna. Celowo pozbawiał ją snu i jedzenia, aby osłabić ją fizycznie i psychicznie oraz zmniejszyć jej zdolność do odmowy. Pani Bianco nie mogła jeść, spać ani opuszczać rezydencji pana Warnera bez jego zgody. W maju 2011 roku pozwany zgwałcił powódkę" - czytamy w pozyskanych przez media dokumentach sądowych.

Kilka miesięcy później funkcjonariusze Departamentu Szeryfa Hrabstwa Los Angeles dokonali przeszukania domu Mansona w zachodnim Los Angeles w ramach dochodzenia związanego z oskarżeniami o wykorzystywanie seksualne i napaść seksualną. Raport zawierający wyniki śledztwa został przekazany do biura prokuratora okręgowego. Od tamtej pory nie postawiono artyście żadnych zarzutów, mimo że kolejne kobiety oskarżały go o fizyczną, emocjonalną i seksualną przemoc - w tym jego była narzeczona, znana z seriali "Westworld" i "Czysta krew" aktorka Evan Rachel Wood.

Prawnicy Mansona próbowali przekonać sędziego do oddalenia pozwu Bianco ze względu na przedawnienie. Bezskutecznie. Sędzia zezwolił na przeprowadzenie procesu z udziałem "rozsądnych ławników, którzy zdołają ocenić, czy pan Warner w istocie dopuścił się zarzucanych mu czynów". "Mam nadzieję, że to orzeczenie ośmieli inne ofiary przemocy, aby dochodziły sprawiedliwości" - skomentowała tę decyzję aktorka.

Ona sama jednak właśnie zrezygnowała z dochodzenia sprawiedliwości. Jak donosi "Deadline", aktorka porozumiała się z muzykiem i oboje podpisali pozasądową ugodę. Jej szczegóły są na razie owiane tajemnicą.

"Pani Bianco zgodziła się rozstrzygnąć roszczenie przeciwko panu Brianowi Warnerowi" - poinformował w rozmowie z serwisem prawnik Mansona, Howard E. King. Podobnie lakoniczne oświadczenie udostępnił prasie adwokat reprezentujący powódkę. Jak podkreślił, chciała ona jak najszybciej zakończyć tę sprawę, by móc "ruszyć dalej ze swoim życiem i karierą".

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Esme Bianco | Marilyn Manson

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy