Reklama

Orkiestrowy powrót Turbo?

Poznańska formacja Turbo, w latach 80. najpopularniejsza polska grupa heavymetalowa, powraca na rynek. W październiku odbędzie się trasa koncertowa z krakowskim Sceptic, a na listopad zespół planuje koncert jubileuszowy z orkiestrą symfoniczną, który później zostanie wydany w formie płyty, DVD i kasety wideo.

Wojciech Hoffmann, gitarzysta zespołu, chciałby, aby dwudziestolecie Turbo zostało uczczone w należyty sposób. Trwają więc przygotowania do koncertu, w którym - wzorem Metalliki - zespołowi towarzyszyć będzie orkiestra symfoniczna. Koncert miałby się odbyć późną jesienią w Poznaniu, a zarejestrowany na nim materiał trafiłby do sprzedaży kilka miesięcy później.

"Wierzę, że jesteśmy w stanie odzyskać pozycję, którą miało Turbo pod koniec lat 80. Gdyby było inaczej, nie robilibyśmy tego" - twierdzi Hoffmann.

Na koncert z filharmonikami zespół przygotowuje repertuar pochodzący głównie z pierwszych trzech płyt, ze szczególnym naciskiem na "Kawalerię szatana". "To nasza najlepsza płyta, nikt w zespole nie ma co do tego wątpliwości" - chwali się Hoffmann. Na pewno nie usłyszymy nic z "Epidemii" i "Dead End". Podczas koncertu Turbo zaprezentuje jednak trzy premierowe utwory.

Reklama

Nie wiadomo jeszcze, kto wyda "S&T". "Rozmowy trwają, a wszystko wyjaśni się w ciągu miesiąca" - powiedział lider zespołu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Turbo (zespół)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy