Reklama

Opole: Piosenki na przystankach

Po raz pierwszy w historii festiwalu opolskiego, piosenki z plebiscytu "Superjedynki" można usłyszeć na przystankach autobusowych w największych miastach. W przerwach między utworami lektor informuje o plebiscycie, który rozstrzygnie się w piątek, 2 czerwca, wieczorem. INTERIA.PL jest jednym ze współorganizatorów "Superjedynek".

Czterdzieści "śpiewających przystanków" pojawiło się w 10 miastach, m.in. w Warszawie, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Gdańsku i Wrocławiu.

Reklama

Między godziną 7. a 21. można tam posłuchać piosenek biorących udział w plebiscycie "Superjedynek" - przeglądzie tego, co w polskiej muzyce wydarzyło się w okresie "od Opola do Opola".

Rozpoczynający się w czwartek 43. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej "Opole 2006", odbędzie się pod hasłem "Cała Polska śpiewa". Impreza jest promowana na 1200 billboardach, 600 przystankach i ponad 100 autobusach w kilkunastu największych miastach kraju.

Tegoroczne święto polskiej piosenki rozpocznie się w czwartek, 1 czerwca, od plenerowego - zorganizowanego na opolskim placu Kopernika - koncertu "Debiuty". W piątek w opolskim amfiteatrze zabrzmi po raz pierwszy festiwalowy sygnał. Na scenie pojawią się artyści nominowani w 7 kategoriach: płyta pop, rock, hip hop i piosenka literacka, płyta z muzyką alternatywną, oraz przebój i wykonawca roku.

W sobotę wieczorem w amfiteatrze odbędą się "Premiery Gwiazd", z udziałem m.in. Budki Suflera, Maanamu, Urszuli i Ryszarda Rynkowskiego oraz koncert "Kabaretowa Rewelacja Roku -Kataryniarze".

Niedziela upłynie pod znakiem piosenek Marka Grechuty (koncert "Świat w obłokach") i przeglądu "101 lat polskiego kabaretu", czyli, jak informują organizatorzy, "wybiórczej i niekoniecznie chronologicznej podróży po polskich kabaretach literackich, od Zielonego Balonika do dziś". Reżyserem kabaretonu jest Olga Lipińska.

Zobacz teledyski festiwalowych wykonawców na stronach INTERIA.PL!

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Opole | piosenki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje