Reklama

Opole: Kolejka po bilety

Od poniedziałku, 6 czerwca, w Miejskim Ośrodku Kultury (MOK) w Opolu, można odbierać zamówione wcześniej bilety na koncerty rozpoczynającego się w piątek, 10 czerwca, 42. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej (KFPP) Opole 2005. Do MOK ustawiła się kolejka chętnych.

"Jak za dawnych czasów, można by powołać komitet kolejkowy" - żartowali ludzie, którzy mieli za chwilę odebrać zamówione bilety.

Reklama

Do rezerwacji i późniejszej sprzedaży MOK (dystrybutor biletów na festiwal) przeznaczył ok. 3600 biletów na każdy festiwalowy wieczór. Chętnych było znacznie więcej.

"Codziennie odbieraliśmy co najmniej kilkadziesiąt telefonów z pytaniem o bilety, które rozeszły się miesiąc temu" - mówili pracownicy MOK-u.

Z jednej strony kolejka po odbiór biletów, z drugiej - na scenie amfiteatru - prace przy budowie scenografii i oświetlenia. Zaplanowano trzy transmitowane na żywo przez TVP wieczory w amfiteatrze: koncerty Premier (piątek), Superjedynek oraz Kabareton (sobota, 11 czerwca) i koncert jubileuszowy Polskiego Radia (niedziela, 12 czerwca).

Bilety na ten ostatni wieczór zamówił mieszkający w Opolu Zbigniew Krzyśków.

"Wydaje mi się, że będzie to najlepszy wieczór festiwalu. Spodziewam się piosenek które znam i pamiętam, a te podobają się najbardziej".

"Jestem stałym bywalcem festiwali. Chodzę na koncerty od samego początku" - powiedział Krzyśków.

Najwcześniej, w piątek po południu, rywalizację o nagrodę im. Anny Jantar rozpoczną debiutanci. Ten koncert zostanie przez telewizję zarejestrowany i odtworzony w późniejszym terminie. Bezpośrednią transmisję będzie można obejrzeć tylko w internecie.

W piątek, 10 czerwca, wieczorem, telewidzowie z całej Polski usłyszą festiwalowy sygnał z amfiteatru. W konkursie "Premier" zabrzmi 15 piosenek, wybranych przez specjalną komisję spośród 200 nadesłanych. Jako gwiazda koncertu z recitalem wystąpi zespół Wilki.

W sobotę, 11 czerwca, odbędzie się koncert, który cieszył się największym zainteresowaniem - bilety na Superjedynki i Kabareton rozeszły się w jeden dzień. Superjedynki to rodzaj podsumowania tego, co w polskiej rozrywce wydarzyło się w okresie "od Opola do Opola".

Głosować na nie można było m.in. poprzez specjalną stronę w INTERIA.PL , a w tym roku oddano rekordową ilość głosów!

Z kolei niedziela to jubileuszowy koncert Polskiego Radia "Wielkie, większe i największe". Z okazji 80-lecia, słuchacze Polskiego Radia wybrali 160 najlepszych - ich zdaniem - piosenek. Ostatecznie, po kilkustopniowej weryfikacji, w amfiteatrze zabrzmią przeboje "najlepsze z najlepszych".

Na stronach INTERIA.PL można zobaczyć teledyski do wszystkich utworów, które biorą udział w tegorocznym konkursie "Premier".

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: kolejka | Opole | wieczór | koncerty | koncert | bilety

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje