Reklama

Open'er Festival: Kolejne gwiazdy

Grupy Sigur Ros, Scissor Sisters i Coldcut to kolejne zagraniczne gwiazdy, które potwierdziły swój udział na tegorocznym Open'er Festival. Przypomnijmy, że w dniach 6-8 lipca na lotnisku Babie Doły w Gdyni wystąpią także Kanye West, Placebo, Franz Ferdinand, Manu Chao, Pharrell Williams, Basement Jaxx i The Streets.

Islandzki kwartet Sigur Ros we wrześniu 2005 roku wydała płytę "Takk", następcę dobrze przyjętego "()" (2002). Twórczość kwartetu z krainy gejzerów to melancholijne, rozmarzone granie, które przyniosło im uznanie w środowisku alternatywnym.

Reklama

"Zespół rockowy, który nie boi się grać disco" - to jedno z określeń krytyków na grupę Scissor Sisters. Zespół pochodzi z Nowego Jorku, a o jego obliczu stanowi wokalista Jake Shears (często śpiewający falsetem) i Ana Matronic, artystka wywodząca się z niezależnych kabaretów.

Ich debiut, zatytułowany po prostu "Scissor Sisters", był jednym z muzycznych objawień 2004 roku. Amerykanie otrzymali za niego m.in. trzy statuetki Brit Awards.

Z kolei brytyjski duet Coldcut jest bardzo ceniony na awangardowej scenie elektronicznej. Jonathan Moore i Matt Black, działający razem blisko 20 lat, uważani są za twórców stylu cut'n'paste, który dał podwaliny pod większość nowoczesnych produkcji tanecznych i hiphopowych. Pod koniec lutego, po siedmioletniej przerwie, do sklepów trafił kolejny album Coldcut, zatytułowany "Sound Mirrors".

Zobacz teledyski Sigur RosScissor Sisters na stronach INTERIA.PL.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje