Reklama

Reklama

Open'er Festival 2017: 9 nowych artystów dołącza do składu

Aż dziewięciu nowych wykonawców dołączyło do line-upu tegorocznego Open'era. Wśród nich są: The Kills, Royal Blood, George Ezra, Michael Kiwanuka, Moderat, Warpaint, Taco Hemingway, Julia Pietrucha oraz The Dumplings.

Alison Mosshart znów wystąpi przed polska publicznością

Tegoroczną edycję Open’er Festivalu, która odbędzie się w dniach 28 czerwca - 1 lipca, uświetni swoim koncertem m.in. duet The Kills, który powrócił w ubiegłym roku po ponad pięciu latach studyjnego milczenia. Także pięć lat dzieli występy tego duetu na gdyńskim festiwalu. Tym razem Alison i Jamiego usłyszymy w materiale z ich nowej płyty "Ash & Ice", ale z pewnością nie zabraknie także surowego, gitarowego brzmienia, wypracowywanego od czasu debiutanckiego albumu. W zeszłym roku grupa miała wystąpić na OFF Festivalu, jednak z powodu choroby Mosshart koncert został odwołany.

Reklama

Podobnie jak w wypadku The Kills, w Royal Blood generowanie hałasu wzięło sobie na barki tylko dwóch muzyków. Wystarczają im bas i perkusja. I naprawdę w tym wypadku mniej znaczy więcej. Ich pierwszy koncert na Open'erze przeszedł do historii jako jedyny, po którym musiano w ekspresowym tempie naprawiać podłogę. Ukończona, ale jeszcze niezapowiedziana druga płyta RB jest jedną z najbardziej oczekiwanych w 2017 roku. 

W podobnej sytuacji jest George Ezra, wokalista i gitarzysta, autor wielkiego przeboju "Budapest". Swój debiut wydał w 2014 roku - na Wyspach była to jedna z trzech najchętniej kupowanych płyt roku - więc lada moment powinien powracać z nowym albumem. 

Już z nową płytą i to w dodatku ocenianą jako jedna z najlepszych 2016 roku trafi na Open'er Michael Kiwanuka. "Love & Hate", klasycznie soulowy i po prostu piękny krążek, to album, którym zachwycała się sama Adele. Będzie to pierwszy koncert Kiwanuki w Polsce.

Również pierwszy raz na Open'erze i to od razu na dużej scenie zaprezentuje się Moderat. Berlińskie trio okazało się jednym z największych sukcesów europejskiej elektroniki ostatnich lat. Albumowy tryptyk Moderata wydawany od 2009 do 2016 roku to już historia gatunku. Jednak by w pełni zrozumieć fenomen połączonych sił Modeselektor i Apparat, trzeba ich zobaczyć na żywo. 

Tego samego dnia, ale na Tent Stage pojawi się odmieniony Warpaint. Dziewczyny, które przyzwyczaiły nas do rockowej melancholii z pogranicza psychodelii i dream popu, swój najnowszy album postanowiły "utanecznić." Jakie są tego efekty, można już teraz sprawdzać na płycie "Heads Up", a latem na Open'erze.

Ostatnie ogłoszenie to także pierwsze polskie nazwy w line-upie. Taco Hemingway, który swój triumfalny pochód rozpoczął na Alter Stage w 2015 roku, wróci do Gdyni z płytą "Marmur". Julia Pietrucha, podobnie jak Taco, sensacyjnie wdarła się do polskiej muzycznej ekstraklasy, choć z goła odmienną muzyką, zachwyciła nas już w ubiegłym roku na Open Stage w centrum Gdyni. A The Dumplings przygotują na festiwal swoje największe przeboje w aranżacjach na orkiestrę.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Open'er Festival

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje