Reklama

Oj, działo się!

Prezentujemy naszych kandydatów do tytułu muzycznego wydarzenia roku 2007!

Poniżej znajdziecie alfabetyczny spis wydarzeń biorących udział w naszym plebiscycie. A trzeba przyznać, że było z czego wybierać. Oddaj swój głos i wygrywaj nagrody!

Reklama

Podwójne zwycięstwo Feel

Śląska grupa to murowany faworyt w kategorii "odkrycie roku". Za sprawą piosenki "Jest już ciemno" usłyszała o nich cała Polska. Feel zyskał tak duże uznanie, że na festiwalu w Sopocie zdobył Słowika Publiczności, jak i Bursztynowego Słowika od jury. Na sopocki sukces cień rzuciło podejrzenie, że "Jest już ciemno" to plagiat piosenki "Coming Around Again" Carly Simon. Jednak ekspert muzykologii stwierdził, że nie jest to plagiat. Debiutancka płyta "Feel" już w dniu premiery pokryła się Złotem.

Sukces filmów "High School Musical"

Dwie części filmowych przygód uczniów szkoły East High biorących udział w szkolnym musicalu to kolejny wielki sukces stajni Disneya. W "High School Musical" piosenki wykonują młodzieżowi aktorzy, m.in. Zac Efron, Vanessa Anne Hudgens, Ashley Tisdale i Lucas Grabeel. Ścieżka dźwiękowa do pierwszej części była najlepiej sprzedającym się albumem w USA w 2006 roku. W polskiej wersji głosy głównych bohaterów podkładają Hania Stach i Andrzej Lampert (PIN), którzy też śpiewają w przebojach "Masz w sobie wiarę" (pierwsza część) i "Moja muzyka to Ty" (druga).

Popularność twórczości Jacka Kaczmarskiego

Postrzegany przez wielu tylko jako "bard Solidarności" Jacek Kaczmarski w 2007 roku został przybliżony przez dwa zespoły: reggae'owy Habakuk (płyta "A Ty siej") i dowodzone przez Grabaża Strachy Na Lachy ("Autor").

- Jeśli myślimy o nim tylko jako o bardzie "Solidarności", to jesteśmy w błędzie. To przede wszystkim był po prostu człowiek, który służył dobrym słowem, był mega-poetą... - mówił INTERIA.PL Krzysiek Niedźwiecki z Habakuka.

Dodajmy, że za "Autora" Krzysztof "Grabaż" Grabowski otrzymał nominację do prestiżowego Paszportu "Polityki".

Wielki powrót Led Zeppelin

Rok 2007 to był rok come backów, o czym piszemy także poniżej. Na tle licznych reaktywacji zdecydowanie wybija się jednorazowy (przynajmniej na razie) koncert Led Zeppelin. Muzycy hardrockowej legendy dali się namówić na występ w hołdzie Ahmeta Erteguna, założyciela wytwórni Atlantic dla której nagrywali. Chętnych na obejrzenie w akcji Roberta Planta, Jimmy'ego Page'a, Johna Paula Jonesa i Jasona Bonhama, syna oryginalnego perkusisty Zeppelinów - Johna, były miliony. Wejściówki do londyńskiej The O2 Arena zdobyło niespełna 20 tysięcy szczęśliwców. Jedne z nich na aukcji charytatywnej zapłacił za dwa bilety 83 tysiące funtów (!). Zdania naocznych świadków koncertu były jednoznaczne - warto było!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: nagrody | Feel | piosenki | Led Zeppelin | 'Działo się' | Działo się

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje