Reklama

Reklama

Nowy album Jamesa Byrda

James Byrd, amerykański gitarzysta, którego powinni pamiętać fani nieistniejącego już zespołu Fifth Angel, uraczył nas kolejnym wydawnictwem. Album "Flying Beyond The 9" pojawił się dzięki specjalizującej się w klasycznym roku i hard rocku wytwórni Lion Music.

"James Byrd jest najbardziej ekscytującym i europejsko brzmiącym gitarzystą jakiego słyszałem w ostatnich latach" - chwalił dokonania Amerykanina sam Yngwie Malmsteen, który nie jest skory do podobnych wyznań.

Nic dziwnego, że muzyka Byrda przypadła słynnemu Szwedowi do gustu. Wśród dziewięciu znajdujących się na "Flying Beyond The 9" usłyszymy kompozycje klasycznie hardrockowe z elementami orkiestrowymi, ciekawie zaaranżowanymi przez samego Jamesa. Wielu zapewne dopatrzy się podobieństw w sposobie grania do Malmsteena, ale Amerykanin wymienia przed nim wśród swoich idoli inne nazwiska - Jimiego Hendrixa, Uli Jona Rotha, Jana Akkermana, Ritchiego Blackmore'a i Michaela Schenkera. Jednak Yngwie także znajduje się wśród muzyków, o których James Byrd wypowiada się z prawdziwą estymą.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy