Nową płytę zapowiadała... pomidorami. Sanah zaskakuje albumem "Kaprysy"

Najbardziej rozchwytywana artystka w Polsce, sanah, nie planuje odpoczywać. Dopiero zakończyła dwie trasy koncertowe "BAJKOWA sanah: Poezyje i Dansing", a teraz wydała nowy album "Kaprysy"! Co ciekawe, piosenkarka wybrała sobie dość nietypowy sposób do promocji płyty.

Sanah wydała nową płytę
Sanah wydała nową płytęFilip RadwańskiAKPA

Sanah ma za sobą wielkie sukcesy muzyczne, o których wielu mogłoby pomarzyć. Wyprzedaje niemal wszystkie koncerty, w tym także te stadionowe, a każdy singiel wokalistki okazuje się radiowym hitem. Właśnie wydała album "Kaprysy", który będzie hitem wśród fanów artystki.

Sanah nowy album zapowiadała... pomidorami!

W kwietniu pojawiły się pierwsze zapowiedzi albumu, które mogliśmy zauważyć na Instagramie sanah. Piosenkarka przez kilka dni wstawiała zdjęcia... 20 pomidorów! Liczba jest nieprzypadkowa, bo właśnie tyle utworów znajdziemy w "Kaprysach". Był to jednocześnie nietypowy i intrygujący sposób promocji kolejnego wydania.

Artystka w swojej nowej erze prezentuje się w wiejskim motywie, co wizualnie może przypominać płytę "sanah śpiewa poezyje" z 2022 roku. Jednak w przypadku tegorocznego krążka jest zdecydowanie bardziej wiosennie i radośnie. No i oczywiście pomidory są stałą marką tego albumu.

Skąd nazwa “Kaprysy"? Jest to związane z "Kaprysami" Paganiniego - włoskiego kompozytora. Utwory napisał w formie 24 etiud, które miały ćwiczyć różne umiejętności gry na skrzypcach. Jak wiemy, jest to instrument, który towarzyszy wokalistce przez całe życie.

O tej inspiracji dowiadujemy się z oficjalnej strony sanah:

"Niech nie zwiedzie Was jednak powaga i liryczność kompozycji mistrza, bo, jak na sanah przystało, poza wzruszającymi utworami, na albumie znajdziecie też piosenki, które zaskoczą najbardziej oddanych fanów artystki. (...) Niezależnie od momentu, od którego towarzyszycie sanah w jej muzycznej podróży, w "Kaprysach" odkryjecie cząstkę każdej z jej dotychczasowych er, wzbogaconej o dojrzałość i zachwycający artystyczny rozwój, którego jesteśmy świadkami."

Jakie piosenki znalazły się na albumie?

Nie będzie "Marcepanu"

Po ostatnim albumie "sanah śpiewa poezyje", wokalistka wydała kilka piosenek, które okazały się wielkimi hitami w całej Polsce. Były to, m.in. "Marcepan", "Pocałunki", "skanah", czy "Jestem Twoją Bajką" z filmu "Akademia Pana Kleksa". Niestety żadne z nich nie pojawiły się w najnowszym albumie Jurczak-Grabowskiej.

Co więc zawarła? Nie brakuje "hip hip hura!" oraz ostatniego singla "Śrubka". Fani, którzy byli na ostatnich koncertach sanah, mogli przedpremierowo usłyszeć "Miłość jest ślepa".

Tak się prezentuje tracklista:
1. Intrada
2. Sad
3. Talenty i mankamenty
4. hip hip hura!
5. Nimbostratus
6. Kaprys gis-moll
7. Miłość jest ślepa
8. Śrubka
9. Wiśta wio!
10. Arco
11. Mleczna droga
12. było, minęło
13. Fafarafa
14. Pańskie łzy to woda
15. Spietruszam
16. O miłości
17. Do kiedy jestem
18. Słodkiego miłego życzę
19. Miałam taki kaprys!!!
20. Coda

Płyta jest możliwa do nabycia w czterech wersjach: CD zawierające 13 piosenek, CD z 20 utworami, zwykły winyl z 14 piosenkami, a także limitowany z 18 utworami. Ten ostatni posiada nieopublikowane nagrania i można go zakupić tylko do 12 lipca. Co ciekawe, na oficjalnej stronie sanah można je zamówić z autografem! 

Wydania różnią się od siebie okładką. Na wersji deluxe i LP prezentuje się sanah z czerwonym pomidorem, na wersji 13-piosenkowej CD jest z pomarańczowym owocem, a na limitowanym winylu pozuje ze skrzypcami pod drzewem.

Artystkę z nowym repertuarem będzie można usłyszeć podczas letnich koncertów.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas