Reklama

Nowa płyta Petera Framptona

Peter Frampton, amerykański gitarzysta i wokalista, znany zarówno z działalności solowej, jak i z grupy Humble Pie, przygotował zupełnie nową płytę studyjną. Nosi ona tytuł "Now", a w USA będzie dostępna we wrześniu, choć na stronie artysty jako data premiery podany jest dzień 26 sierpnia.

"Now" będzie pierwszą od blisko dziesięciu lat studyjną płytą artysty. Znajdzie się na niej między innymi przeróbka legendarnej kompozycji George'a Harrisona "While My Guitar Gently Weeps", która jest hołdem dla zmarłego w 2001 roku gitarzysty The Beatles. Frampton pozostawał z nim w serdecznej przyjaźni.

Reklama

"Peter Gabriel nazwał swoje płyty UsUp, więc my postanowiliśmy wymyślić tytuł składający się trzech liter" - żartuje Frampton.

"Dla mnie tytuł ten oznacza, że jestem gotowy. Jestem w tym biznesie już tyle czasu, a przez tak długi okres byłem wyprany z pomysłów. Ta płyta jest o tym, co się teraz ze mną dzieje. A świat przecież jest teraz zupełnie inny, nieprawdaż?"

Album "Now" został w całości nagrany w studiu Petera, mieszczącym się w jego domu.

"Wiem, że nie powinno się mieszać pracy z przyjemnością, ale ja mam tak niesamowitą piwnicę. Nigdzie nie musieliśmy jechać. Pisaliśmy, próbowaliśmy i miksowaliśmy wszystko w moim domu. Praca w takich warunkach ma jednak swoje minusy. Może się okazać, że odłożysz na bok jakąś piosenkę i wrócisz do niej dopiero po kilku tygodniach".

Jako wydawca płyty w USA wymieniona jest mało znana wytwórnia 33rd Street Records.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Now | USA | Peter | Peter Frampton | nowa płyta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje